Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: Ale tylko glupiec wezmie zmienne oprocentowanie. Bierzesz kreche na 2-5 lat stale, potem dokapitalizowac i przeniesc do innego banku badz podpisac umowe znow na 5 lat. W polsce banki robia co chca i strzyga owieczki jak chca.
  • Odpowiedz
@czlapka: na samej średniorocznej inflacji +/- 3,5% (taka jest celem NBP) po 10 latach będziesz miał czynsz nie 2000zł, a ~2300zł. Dodatkowo przez 10 lat zapłacisz właścicielowi nie 240tys. jak wyliczasz, a ~284tys. czyli około 44 tys. więcej - wyliczenia oparte na inflacji 3,5%, z podnoszeniem ceny najmu co rok. Inflacja obecnie mamy na poziomie około 10%, więc resztę obliczeń pozostawiam tobie. Na koniec jeszcze dodam, że Twoje 400 tyś,
  • Odpowiedz
@MrKudlaty: Fart, że mieszkanie wynajmuję od 3 lat, bo to co się teraz porobiło, to zgroza xD

W cenie mojego wynajmu, to obecnie musiałbym zejść o 12-15m2 z metrażu. Z drugiej strony, to w ciągu miesiąca podczas którego poszukiwałem mieszkania, widziałem cały czas te same oferty. Te dobre były brane właściwie od razu, ledwie parę godzin ogłoszenie wisiało i przez telefon słyszałem, że zajęte. Swoje też tak znaleźliśmy, dosłownie godzinę
  • Odpowiedz
@MrKudlaty: proste, dlatego jak ktoś pisał wyżej o obecnych cenach rynkowych, to zawsze trzeba brać pod uwagę, że widać zazwyczaj tylko te #!$%@?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@perfumowyswir: Lol, mam mieszkanie w centrum Wrocławia 60m rynek wtórny kupione 2019, obecne stopy - rata hipoteki 1800zł i to tylko dlatego że mamy na niecałe 20lat, raty malejące.

Jak będzie WIBOR 10% to rata mi skoczy do 3k. Jakie 5000 zł raty xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perfumowyswir: pamiętaj o tym, że wynajmujesz to mieszkania od typa który je kupił w kredycie i jak jemu urosła rata kredytu to tobie urośnie czynsz bo on musi z czegoś płacić ratę kredytu XD
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: bo ceny wynajmu, w ogóle nie zależą od cen kredytu xD Do tego 1.5 mln ludzi którzy w ciagu ostatniego tygodnia przyjechali do Polski. Jak kiedyś się już wyprowadzisz od rodziców to za 2 tysiące sobie wynajmiesz pokój gdzieś w mieście powiatowym a nie mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 1
@perfumowyswir heh xd mam kredyt na 250k(teraz już chyba 244k od października 2021)

wynajem takiej chaty jak moja to 2800 + opłaty licznikowe + 5 tysięcy kaucji z tego co widzę po ogłoszeniach (chociaż moim zdaniem moja chata lepsza bo mam i poddasze i kawałek ogródka i mogę robić w mieszkaniu co tylko chce).

Na ten moment mam zawrotne 1600zl raty + opłaty licznikowe.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Co się tak ograniczasz w tym pisaniu durnych bajek? Dowal od razu 500000 zł raty kredytu za mieszkanie, którego wynajem kosztowałby 2000 zł xd

Opcje są trzy - albo masz 12 lat, albo jesteś trollem albo idiotą :)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: 70, powtarzam SIEDEMDZIESIĄT plusów dla wysrywu, w którym OP sugeruje, że absolutnie idzie cholernie w górę, tylko wynajem mieszkań stoi na stałym poziomie xD

7,5 roku konto na wykopie, widziałem rzeczy o których normalnym użytkownikom Internetu nawet się nie śniło i za każdym razem jak myślę sobie, że wykopki już niczym głupszym mnie nie zaskoczą, oni zawsze udowadniają, jak bardzo się mylę xDD
  • Odpowiedz
Dużo osób nie widzi też amortyzacji mieszkania. Możesz wynająć piękne mieszkanie i w nim mieszkać parę lat i jak przestanie ci się podobać bo się zmienią trendy albo po prostu się ,,zużyje'' to nie musisz wydawać 50k na remont tylko wynajmujesz sobie inne mieszkanko.
  • Odpowiedz
Teraz: wolę płacić 5000 zł raty kredytu zamiast 2000 zł za wynajem mieszkania


@perfumowyswir: Poza tym że tak nie jest. Ale fakt że jest coraz gorzej.
Już nie ma że wolę teraz po prostu większość nie ma wyboru musi wynajmować.
Bo byli debilami i nie wzięli w ciągu ostatnich kilku lat przed podwyżkami stóp - słuchali głupich wykopków co #!$%@? o jakichś bańkach a jedyna bańka to był ich pusty
  • Odpowiedz