Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: niestety. Typowe "zastaw się, a postaw się".
I jeszcze jak człowiek pisał, że sytuacja "kredyt 2000, wynajem 2000" to patologia, przekroczony Rubikon i degeneracja rynkowa to chcieli cię rozszarpać jak wilki.

My jednak cieszmy się i radujmy, że wraca normalność.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: w fajnej bańce żyjesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w Krakowie na zadupiu 48mkw w standardzie IKEA za 2700+czynsz+media
Rata mojej hipoteki za 55mkw 2500+czynsz+media ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
placic x lat po 2000 i na końcu #!$%@? z tego miec


@121212: A myślisz, że komu płacisz przez pierwsze x lat przy wysokich stopach? Prawie cała Twoja rata to część odsetkowa, którą przepalasz w banku.
  • Odpowiedz
fakt, wziąć 500 tys. zł kredytu z czego dodatkowo 400 tys. trzeba oddać bankowi za udzielenie pożyczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wiktorek_pl: większość kredytów jest spłacana dużo przed czasem.
  • Odpowiedz
A myślisz, że komu płacisz przez pierwsze x lat przy wysokich stopach? Prawie cała Twoja rata to część odsetkowa, którą przepalasz w banku.


@mickpl: to ciekawe bo ja dzięki obniżce oprocentowania przez pierwsze x lat miałem w racie mniej więcej 60% kapitału i 40% odsetek.
  • Odpowiedz
Dajcie wyliczenia ile bankowi trzeba oddać z 10% wkładem własnym i kredytem na 30 lat. Z chęcią się pośmieje ile oddajecie za frajer bankowi xD


@wiktorek_pl: przecież nikt ci nie da takich wyliczeń bo każdy kredyt jest spłacany w innym czasie.

Wy naprawdę nie macie pojęcia jak działają kredyty hipoteczne, to jest przerażające.

Jeszcze napiszcie, że najpierw spłaca się odsetki, a mieszkanie jest własnością banku i będziemy mieć combo.
  • Odpowiedz
w dalszym ciagu wole oddac za frajer bankowi i zostac z nieruchomoscia niz oddac za frajer wlascicielowi mieszkania i zostac z niczym :)


@tonawegla: To zależy. Na najmie oddajesz średnio 18-24 tysiące rocznie ale dochodzi kwestia łatwej relokacji i spokoju psychicznego. A teraz proszę policzyć ile trzeba oddać przy kredycie. O kwestii psychicznej nie będę mówił, bo już widzę po minach kumpli z pracy jak wyglądają w ostatnich dniach XD
  • Odpowiedz