Wpis z mikrobloga

Dzisiaj ropa spadła ze 130$ na 110$ za baryłkę, a dolar staniał z 4.50zł na 4,30zł. Ciekaw czy jutro zobaczymy obniżki na stacjach chociaż o kilka czy kilkanaście groszy. Bo jak baryłka rosła czy dolar drożał to w ciągu 24h wszystkie stacje podwyższały cenę paliwa, mimo że w dystrybutorach dalej mieli paliwa kupione jeszcze w starych cenach. #ropa #benzyna #dolar #ukraina
Jak myślicie?
  • 22
Pisiorskie mózgi działają w panice - obstawiam że przez kolejne 6lat będziemy kupowali w tych cenach bo na wszelki wypadek kupili już na wojnęna migi… a tak serio jutro spadki - za co oni niby mieli kupić rezerwę jak wszystko #!$%@?!
@skurvil: Pamiętaj, że takim Orlenem rządzą PiSowcy z Obajtkiem na czele i paliwo po 7/8 zł nie jest im na rękę, a dokładniej, będzie wpływać negatywnie na słupki poparcia, a tak można grzać paski jakie to obniżki dzięki działaniom rządu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@skurvil: sam jestem ciekawy. Logika podpowiada mi, że ceny nie spadną w ciągu kilku dni. Dlaczego? Bo jeszcze chwilę można pogolić tępy lud. Narracja jest jasna, ceny paliwa rosną bo wojna. Zanim parobki załapią, że cena na rynku za baryłkę spadła, można utrzymać obecną w detalu. Tydzień temu przy podobnej wartości rynkowej ceny skoczyły w ciągu dnia z 5.99 na 6.20. W drugą stronę to tak nie zadziała. Jeśli wartość baryłki
mimo że w dystrybutorach dalej mieli paliwa


@skurvil: dystrybutor to taka pompa z rotometrem o odmierzaczem paliwa , paliwo jest składowane w "dołach" czyli zbiornikach zakopanych pod stacją
@skurvil: Wracałem z nocki przed ósmą i na Orlenie w moim mieście widziałem cenę 8.59 za litr ropy -.- Także niezbyt spada, wręcz przeciwnie. Chyba chcą jeszcze zarobić na panice ile wlezie nim będą zmuszeni obniżyć cenę.