Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 181
@kielus: mam zupełnie inne zdanie. Jest to dyskryminacja że względu na narodowość. Moja dziewczyna z Brazylii musi nauczyć się polskiego na poziomie C1(teraz ma B1/B2), zabulić 1k na egzamin, zdać egzamin, dostać certyfikat z polskiego C1, i wtedy może ubiegać się o jedno z DWÓCH miejsc dla cudzoziemców za free. Już pracuje w Polsce, i płaci podatki... Ukrainiec dostaje osobny kierunek z językiem dla siebie.
@RexxarHell: Słyszałem, że studia w Charkowie są tanie. Może niech tam spróbuje?


@kielus: nie zesraj się. Przedmówca ma rację. Tworzenie kierunków w języku ukraińskim to absurd. Ba, zakładanie, że oni tu zostaną lata (a nie tylko na czas wojny). Już wczesniej mieli masę przywilejów na kartę polaka, którą mogli niemal na bazarze ogarnąć.
Tak, jestem za tym, zeby ci co chcą tu zostać zostawali i się uczyli, nie ma sprawy,
@RexxarHell: Zgadzam się - równe szanse dla każdego. Myślę, że obywatele każdego z sąsiednich państw mogą liczyć na podobną pomoc w wypadku wojny na ich terytorium. Nawet Czesi.
@RexxarHell: ale jaka dyskriminacja? Po prostu jest ich na tyle dużo, może są też wykładowcy, którzy mówią po ukraińsku xD w Rumunii jest duża mniejszość niemiecka i są szkoły po niemiecku, no ciekawe dlaczego xD już bardziej rozumiem wychodzienie z założenia, czy nas na to stać, a nie fikołki w strone dyskriminacji xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kielus: no nie. Piszę, że jest dyskryminacja ze względu na narodowość, że jedni cudzoziemcy mogą pomarzyć o studiach w Polsce nawet mimo tego, że tutaj pracują, kiedy jedna grupa Ukraińcy dostają je za darmo i to w j. Ukraińskim. Żadna grupa cudzoziemców nie ma takich przywilejów e Polsce.
@Tumurochir:

Dla zainteresowanych całe wystąpienie

https://twitter.com/KonradBerkowicz/status/1501516485382004736

https://twitter.com/Partia_KORWiN/status/1501496266404020224

https://twitter.com/Partia_KORWiN/status/1501496303033135104

(do kupy 3 minuty jakos)

Ciekawe ile moj post wytrzyma bo kompletnie zaprzecza wysrywowi OP ktory zapewnie dostal obrazek od oficera prowadzacego na legendarnym juz discordzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kielus: @ruszka: to będzie chyba zasadna odpowiedź do was dwóch bo pytanie podobne. Polski system prawny zakłada już takie okoliczności. Osoba z statusem uchodźcy ma prawo podjęcia studiów w Polsce nieodpłatnie na tych samych zasadach co reszta cudzoziemców, czyli starać się o miejsca zarezerwowane dla nich(tj. cudzoziemców) na studiach w j. Polskim. Tutaj robimy wyjątek dla jednej grupy dyskryminując pozostałe.
@RexxarHell:

Tak, robimy wyjątek dla jednej grupy, bo graniczymy bezpośrednio z krajem w którym toczy się wojna. Może zabrzmi to surowo, ale Twoja dziewczyna zawsze może wrócić do Brazylii - Ukraińcy wrócić na Ukrainę nie mogą, bo nie mają do czego i stąd wynikają te wyjątki. Powiem więcej - nawet gdyby w Brazylii była wojna, to wciąż pomoc Ukraińcom byłaby bardziej zasadna, ponieważ z Brazylii można uciec do szeregu innych krajów
@RexxarHell: Ponieważ dalej nie rozumiesz co się do ciebie pisze, postaram się to wyłożyć najprościej jak potrafię. Na Ukrainie jest wojna. Uczelnie zawiesiły zajęcia. Najprawdopodobniej duża cześć studentek uciekła do Polski. Nie z powodu darmowych biletów PKP i bezpłatnych studiów tylko dlatego że w ich kraju jest wojna. Część uczelni postanowiła im pomóc i przyjmuje je na studia. Nieodpłatnie, nie dlatego że są z Ukrainy, tylko dlatego że są z kraju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RexxarHell: @kielus: Nie ogarniacie.
Morawiecki jest żydem, prezydent Ukrainy również, to wszystko plan Żydów żeby zalać nas inną kultura etniczną, by niszczyć kraj od środka i w pewnym momencie go rozebrać tak jak to było kiedyś 2 razy. Nie będzie logicznego i sensownego działania w okresie wojny. Ukraińcy będą specjalnie tak traktowani aby rozpocząć wojnę domową.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kielus: Aż tak się pod tym nie podpisuje. Ale powiedz mi co to za wspaniały pomysł żeby napaść na biedny kraj. Wojna zawsze tylko niszczy obie strony. Jedyne co się aktualnie udało to wprowadzić miliony uchodźców do Polski. Coś musi być na rzeczy chyba że putek po prostu zwariował.
@ruszka: @kielus: Znów pozwolę sobie odpowiedzieć wam w jednym poście. art. 324 ust 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce reguluje już sytuację, w której osoba(punkt 3), która jest uchodźcą może starać się o nieodpłatne studia w języku Polskim. Co my robimy to nadajemy przywileje pewnej grupie osób(dyskryminując przy tym pozostałych cudzoziemców), otwierając dla nich całe kierunki, i to w ich ojczystym
mam zupełnie inne zdanie. Jest to dyskryminacja że względu na narodowość. Moja dziewczyna z Brazylii musi nauczyć się polskiego na poziomie C1(teraz ma B1/B2), zabulić 1k na egzamin, zdać egzamin, dostać certyfikat z polskiego C1, i wtedy może ubiegać się o jedno z DWÓCH miejsc dla cudzoziemców za free. Już pracuje w Polsce, i płaci podatki... Ukrainiec dostaje osobny kierunek z językiem dla siebie.


@RexxarHell: Też Ruskie jej zbombardowali dom i