Wpis z mikrobloga

@tellet: tylko w pozniejszych postach o tym mowie. Ja na jedzeniu nie oszczedzam tylko wlasnie o to chodzi, ze mlodzi ludzie kupia np. #!$%@? szynke za 60 pln, bo kupuja w drogim sklepie, gdzie np. Na bazarze kupia zajebista jakosciowo szynke i z 20 pln taniej.
@SaintWykopek: Zanim wrzucać jakieś głupie obrazki, weź sie za edukacje ekonomii bo to co sie dzieje na świecie to nie wina kapitalizmu który aktualnie nie istnieje i tak samo nie ma związku z prawicą która też nie rządzi w żadnym w żadnym państwie europejskim, ale oczywiście to ich wina :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrGalosh: czytaj ze zrozumieniem proszę :) osoby z mojego otoczenia z takimi zarobkami uważają, że zarabiają za mało i należy im się więcej, w sensie zabrać bogatszym i dać im. Tylko że jak ja np zarabiałem 4k netto to potrafiłem rocznie oszczędzić na samochód i trochę na mieszkanie zacząć odkładać. Te osoby wydawana te 8k co miesiąc xd.nie mają oszczędności i narzekają że mają mało. Za swoją nieudolność obwiniają innych
czytaj ze zrozumieniem proszę :)


@Mistrszzz: formułuj swoje myśli tak, by czytanie ze zrozumieniem pozwalało Cię zrozumieć.

Chociaż nadal nazywanie tutaj kogoś lewiakiem, nawet po wytłumaczeniu, brzmi strasznie absurdalnie xD
mniej niz 1k odlozone z 4200 to duzo/ciezko? xD


@pi73r: no w kontekście oszczędzenia "setek tysięcy przez całe życie" to nie mówimy o 1k, tylko o połowie pensji.

A czy to dużo? Jak jesteś studenciakiem, to nie. Ale jak masz stałe opłaty inne niż karta miejska za 100 zł i czynsz za kawalerkę na spółkę z dziewczyną 1000 zł to już nie jest tak kolorowo.

Trzeba zapłacić kredyt za mieszkanie, wyposażyć
@ssauczo_pauczo: ale co jest niezrozumiale? Przeplacic = zaplacic o wiele wiecej niz jest to warte, za duzo, a nie ze lepsze kupuja.
Sam nie mam problemu np. kupic malej czekolady za 20 zl, bo jest naprawde zajebista. Tylko ludzie z zasady kupuja taki sam szajs, 3x drozej, bo nie potrafia w zakupy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SaintWykopek: Trochę za wysokie mniemanie masz o sobie biedaku. Bogaty nie myśli w ogóle o biednych a o tym jak zachować i zwiększać swoje bogactwo polepszając swoją sytuację.
Większość bogatych to mądrzy ludzie i wiedzą na co ich stać.

Można być biednym dużo zarabiając. Wystarczy wydawać więcej.
@Leithain: A le ten biznesowy "coaching" jest dla dzieciaków bogatych ludzi którzy dostają potężny kapitał od rodziców, i mogą go w młodości albo przehulać albo inwestować.