Wpis z mikrobloga

Ja nie mowie, ze mamy cebulic i zydzic na wszystkim bo sam wydaje na #!$%@? i przyjemnosci, ale ludzie naprawde bardzo czesto placa za cos 2-5 razy wiecej niz powinni, a dostaja produkt gorszej jakosci niz ten tanszy xD


@pi73r: dokładnie o to mi chodzi. Ludzie wydają kasę na coś kompletnie niepotrzebnego i ja nie mówię o hobby, bo na to trzeba wydawać. Ale jak ktoś zarabia 3k i słyszę, że
Jasne, w każdej chwili mogą zmienić na taką w której dobrze płacą. Tylko czemu jeszcze miliony Polaków tego nie zrobiło?


@M_xxx: bo wola #!$%@?ć kasę na głupoty zamiast pomyśleć trochę jak poprawić swój byt. Ja wiem, że od uderzenia pięścią w stół nikt milionerem nie zostaje, ale ludzie nie robią absolutnie nic, żeby swój los poprawić. Zrobienie prawka, rozejrzenie się za inną pracą, zrobienie jakiegoś kursu, to wszystko jest w zasięgu
ale ludzie nie robią absolutnie nic, żeby swój los poprawić


@wodzik: Poza #!$%@? wielu godzin w pracy?

Zrobienie prawka, rozejrzenie się za inną pracą,


@wodzik: Zapomniałeś wspomnieć o wzięciu kredytu.

Nie będę z tobą dyskutował o tym czy jest to wina biednych czy nie, i czy należy ich wyzywać od nierobów jak ty czy nie.
Ustalmy konsensus: ty uważasz że to wina biednych, a ja że systemu gospodarczo-politycznego.
@M_xxx: bo z 95% ludzi posiada jedna z cech, ktora sprawia, ze tak o nawet byle jakiej pracy nie dostana:
sa leniwi/glupi//maja jakis problem ze soba etc etc.
W sensie sam nie zarabiam kokosow, bo wlasnie wole czilerska, luzna prace (pare lat temu sie przebranzowilem ze sprzedazy do gamedevu, gdzie w sprzedazy zarabialem kilkakrotnie razy wiecej niz na poczatku w gamedevie, jedyna motywacja byla luzniejsza robota + juz mnie mocno irytowal
@M_xxx: uważam, że wielu biednych nie robi nic żeby poprawić swój byt bo taką mają mentalność. Tylko tyle i aż tyle. Nie odnoszę się do systemu gospodarczo-politycznego. Możesz sobie uważać, że większość biednych to poszkodowani przez system ludzie i może i masz rację, ale po raz kolejny powtórzę. Nie będę się rozczulał nad nikim kogo stać na #!$%@? kasy w barze, czy wydawanie na nowy tel, ale nie chce nic zrobić
@M_xxx: ze jeszcze konczac watek. Ludzie boja sie zmiany i wiekszosc ludzi bedzie tkwilo w gownie, mimo tego ze maja czysty staw 10 metrow obok. I tak jasne, swiat nie jest idealny, ale zwalanie tego na "system" to xD
I zeby nie bylo, nie mowie ze jestem jakis inny. Jesli chodzi o skilla i inteligencje to moglbym zarabiac na w miare czilowym i podobnym stanowisku i 4-5 razy tyle co obecnie,
@SaintWykopek: ten obrazek jest prawdziwy, ale tylko jeśli mówimy o biedzie umysłowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest trochę więcej pieniędzy, to lepiej wydać na nowe auto, na tommy hilfiger i wakacje które można pokazać na instagramie, niż inwestować/odłożyć/wydać je z głową.
@M_xxx: ale masz sprany łeb, że nawet tak prostego obrazka nie zrozumiałeś i poczułeś się obrażony.

Nawet jak dostałeś konkretne wytłumaczenie jakie jest jego przesłanie xD
Postawiłeś sobie chochoła i jakże dzielnie z nim walczysz.
@SaintWykopek: biedny i mądry ma szansę zostania bogatym, biedny i głupi - nie. bogaty i mądry pomnoży majątek, bogaty i głupi - roztrwoni. wolny rynek daje szansę i pozwala próbować. każdy inny system daje tylko pewność bycia miernotą, jeśli nie jesteś władzą.
@wodzik: Większość cech, które wpływają na to jaki mindset będziemy mieć w przyszłości kształtuje się niezależnie od nas, w dzieciństwie i podczas dorastania. Potem przeskoczyć pewne rzeczy może być już za trudno. Osoby które wyrywają się ze wzorców wpojonych świadomie czy nie przez rodzinę i środowisko to przypadki jednostkowe, które miały na tyle szczęścia, że gnój w jakim dorastali uzbroił ich w mechanizmy obronne.
@DarkZizi biedny będzie #!$%@?ć z buta przy -3 do roboty a bogaty kupi najnowsza hybrydę i zaoszczędzić na paliwie


@Pietrii: wuja zaoszczędzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet przy obecnych cenach paliwa i założeniu, że prąd jest za darmo, hybryda plug-in wychodzi na zero po kilkunastu latach...
@M_xxx nie, czemus biedny? boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny. p0lactwu się nie chce pracować, nie chce rozwijać a potem plączą, że biedni. tfu na p0lactwo biedactwo.Dodatkowo wybierają pislam, więc podwójne tfu na biedactwo
@ananasowy prawda jest taka, że dla 3/4 społeczeństwa jedyna szansą na znaczne zwiększenie oszczędności jest poprawienie zarobków, a nie oszczędzanie.

Jeśli rodzina 2+2 zarabia 3000 + 3000 i ma 1000 z 500+, i wydaje całe 7k na normalne życie i kredyt to ile oni mogą realnie przyoszczędzić?

Mogą brać krótsze prysznice, jeździć do pracy rowerem i kupować tańsze jedzenie. I co - może wyciągną z tego 600zł miesięcznie.

Jeśliby udało im się
@DarkZizi:
nieprawda, problem polega na tym że biedny nawet jak mu wpadnie trochę dodatkowej kasy to od razu wyda na auto albo telewizor.

Cały czas się z tym spotykam, koleś który montował mi meble kisnął z mojego telewizora 32 cale, a gość który naprawiał mi auto warte 3k chwalił się że on to ma Phaetona. Jestem pewien że żaden z nich nie zarabia więcej niż ja.