Wpis z mikrobloga

WITOJCIE DWA MIESIĄCE

Co mogę powiedzieć zapomniałem już w ogóle o alkoholu, nie odliczam tych wszystkich dni itp.
O wiele lepiej czuje się psychicznie, i fizycznie.

Czasem jak jestem w towarzystwie czy zapalę sobie skręta, to jest taka myśl przez chwilę że trochę mi brakuje tej butelki czy kieliszka. Ale po chwili przechodzi, w tych ciężkich czasach jak jest wojna to każdy myślę chciałby się wyluzować i odprężyć przy drinku. Ale cóż nie dla mnie to (òóˇ)

Tak wiem miesiąc miodowy, pierwszy rok najgorszy, to dopiero początki itp. ale od czegoś trzeba zacząć.

Fajna myśl jedna osoba napisała na aplikacji że co roku po wakacjach idzie na zabieg wszywki ESPERAL. A po roku jak tabletka przestaje działać pije sobie 2 tygodnie na wakacjach ze znajomymi i znowu idzie na zabieg. Dzięki temu pieniądze które były przepite przez cały rok, zostają odłożone na wakacje. I podobno nie miał nigdy jakiś problemów z alkoholem ¯\_(ツ)_/¯

Mija już 2 tygodnie jak jem tabletki od #psychiatra i nie mam już takich uczuć złości, nie denerwuje się tak szybko ale nadal czuję się taki przytłoczony i zdołowany przez #luszczyca która cały czas nabiera na siłę i mocy.

W środę idę do szpitala i będą mi wdrażać wreszcie leki biologiczne. Ogólnie od 3 tygodni jestem na totalnym detoxie i zero maści, sterydów i tabletek. Jest strasznie gdzie w najgorszym stanie miałem zajęte 3 paznokcie u rąk i 1 u stopy oraz 3 spore plamy na plecach i kilka malutkich na ręce czy nodze. To teraz te 3 plamy na plecach to jestem jedną wielka plama i setki malutkich, wielka na łokciu co cały czas pęka i leci krew i łącznie 7 paznokci.... I na głowie też 3 spore... Ale nic walczę i próbuje dalej. (,)

PS będę tutaj co jakiś czas, wrzucać wpisy pod tagiem #dumelniepije wierzę że dam radę całe 365dni być trzeźwym i do końca życia!

PS2 jak ktoś chciałby posłuchać audycji alkoholika to są one co tydzień w niedzielę od 21:00 w ANTYRADIO plus fajna muzyka ;)

AVE ()

#alkohol #alkoholizm #wodka #piwo #zdrowie #wygryw
Dumle007 - WITOJCIE DWA MIESIĄCE ♥ ♥

Co mogę powiedzieć zapomniałem już w ogóle o ...

źródło: comment_1646598281ftgWsRkV8rvudXwIUQSMSJ.jpg

Pobierz
  • 20
@Dumle007: Super. Oby tak dalej. Ja ostatnio za dużo piwkowałem i teraz robię dłuższą przerwę. Teraz miałem tydzień i pierwszy weekend bez choćby jednego piwka od długiego czasu. Zauważyłem problemy ze snem, jakieś bóle mięśni, które wcześniej były maskowane alko. No i nagle się okazało, że ma się masę czasu, czasami to aż się potrafię nudzić:) chyba czas odświeżyć hobby.
Jakie leki bierzesz od psychiatry?
@WaltherW: Noo czasu robi się nagle sporo jak się nie pije i trzeba sobie jakoś z tym radzić, chociaż z 2 latkiem w domu to i tak go zawsze brakuje ¯\_(ツ)_/¯
Nie wiem czy to od tabletek, ale chyba raczej od #yerbamate bo pije ją codziennie jak tylko otwieram oczy, nie mam w ogóle apetytu i jakoś chceci na jedzenie nie przeszkadza mi nawet głód i uczucie pustego żołądka. Możliwe też
@Dumle007: Jeśli Ci to pomoże, to mów sobie "nie muszę być jak inni, wyróżnię się odmawiając/nie pijąc!" a jeśli ktoś zaproponuje, to krótkie "ja nie piję". Nawet, jeśli powiesz to wbrew sobie, to wypowiedzenie słów pomoże.


A tak BTW - dobry przykład, że gadanie, co to zaognia Ł, to jest czcze. Rzucenie picia, palenia niby taki sztandarowy przykład, a nie pomaga. Ale... Ciesz się, że pomaga w innych rzeczach :)
@Dzyszla: no odnośnie łuszczycy to wszędzie mądrości, dieta, witaminy, alkohol, papierosy, stres itp. wszystkiego próbowałem nic nie pomagało.
Czytałem gdzieś że im dalej na zachód tym o wiele mniej osób choruje na Ł, a daleko na zachodzie to nawet nie wiedzą o takiej chorobie i zacząłem łapać filmy że to może od wody, bo 6 lat temu wróciłem do Polski z zagranicy (nie było mnie tutaj jakieś 7 lat) i dosłownie
@Dzyszla: w tamtym artykule wspominali na pewno o Afryce że tam łuszczyca praktycznie nie występuje, może coś słońce ma do tego, ale żyjąc w Hollandii tam też jakoś za dużo słońca nie ma i tam mnie to nie dopadło eh
@nieprzejmujsie: shoty też zaliczam jako skręta ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@aditoziomal: ja problem z alkoholem miałem gdzieś przez pół roku, w sumie to gdzieś od kwietnia tamtego roku się zaczęło nadużywanie a potem w każdej możliwej chwili ¯\_(ツ)_/¯. Nie potrafię sobie wyobrazić jak ciężko musi być osobą które piją ostro od kilku lat albo i dłużej (,)