Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się z E36 na E46 i jeśli E36 to było na prawdę dopieszczone auto (oczywiście przeze mnie ale i przez niemieckiego właściciela) tak tutaj czeka mnie duuuuzo roboty, ale lubię wyzwania. W takim samym stanie gruzu kupiłem 4 lata temu a4b6, które dowiozło mnie i różowa 4 razy na południe Chorwacji.
Ratunek czas start.
#e46 #bmw #samochody #motoryzacja
RwandyjskiFront - Przesiadłem się z E36 na E46 i jeśli E36 to było na prawdę dopieszc...

źródło: comment_1646510959hoDCN1NCdDE74vSh6vzINA.jpg

Pobierz
  • 22
@Imgroot: właśnie takie błotniki miałem w E36 + progi
Ale lakier ogólnie wyglądał jak świeżo z fabryki. W e46 przednie błotniki i jeden tylny są zdrowe. Plus zdrowa podłoga i progi a to już plus. Niestety lakier jest mocno zmęczony no i chyba wózek szykuje się do opuszczenia auta. Z drugiej strony kupiłem to za mniejszą kwotę niż sprzedałem e36.

@obieq: wychodzę z założenia że lepiej kupić trupa za 3k
Póki co, koszt auta 3800zl
Przepływomierz używany Bosh 100zl
Czujnik ABS tył 150zl
Rurki podciśnienia + tu wymiana u mechanika 150zl
Filtr powietrza 40zl
W obwodzie czeka olej + reszta filtrów to liczmy 300zl.
Na pewno będzie trzeba zrobić przednie hamulce, tylny wózek lub tylne wahacze.
Ogarnąć skórę w środku + sprawdzić co się dzieje z oświetleniem tablicy rej.

Całość kupno auta + doprowadzenie go do stanu bardzo dobrego + może polerka
@rafal_13: ofc napisałem to lekko ironicznie. Jak ktoś lata 30k km bez zmiany oleju i zagląda do auta dopiero jak zawory klepią to każdy silnik można uznać za awaryjny. Mój ojciec całe życie jeździ renault różnej maści, od 15 letnich po salonowe i nigdy nie dopuścił żeby mieć jakas choinkę na blacie. A ja miałem Megane II i szczerze znienawidziłem tę markę. Jednak sporo zależy od obycia z marką i szybkiego
@grzesiecki: wiesz co, oglądałem polifty i przedlifty w różnych kategoriach cenowych i za 5 i za 8 i czasami to wstyd by mi było w ogóle to wystawiać, a już na pewno za cenę wyższa niż 5k

Tutaj jest sporo do roboty, ale nie ma też tragedii i znaków, które by świadczyły że ta tragedia będzie. Ot, zaniedbane auto.
Do pełni szczęścia na pewno będzie trzeba pomalować bok po stronie kierowcy