Wpis z mikrobloga

Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Turcji co sądzi o wojnie na Ukrainie. Dziewczyna 26 lat, po studiach, praktycznie co roku gdzieś na zagranicznych wakacjach. Jej odpowiedź:

"Cześć. To trudne pytanie. Mam mieszane uczucia co do tej sytuacji. Na Ukrainie kwitł nazizm i propaganda antyrosyjska. Bombardowali Donieck i Ługańsk przez osiem lat. Zginęło ponad 5000 osób. Otwarcie eksterminowali ludność Ługańska. Dzieci nie mogły chodzić do szkoły i prowadzić normalnego życia, ukrywały się w piwnicach. Zginęło około 150 dzieci. Ukraina nie przestrzegała porozumień mińskich i posiadała na swoim terytorium broń skierowaną przeciwko Rosji. Nie wiem, czy można było to pokojowo rozwiązać. Trudno mi sądzić z mojej pozycji prostego człowieka. Ale być może na wysokim poziomie lepiej widać ogólną sytuację. Zapewne nie znaleźli innego wyjścia, poza tą „operacją specjalną”."


Jestem w szoku. Jakieś pomysły co jej wysłać, aby zrozumiała pod jak ogromnym jest wpływem propagandy swojego rządu?

#rosja #ukraina #wojna
Pobierz uve444 - Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Tu...
źródło: comment_1646422115k2BwVvfw2z5aTT7br4DOM7.jpg
  • 65
@uve444: zarówno do Krymu, jak i do Ługańska/Doniecka weszli nieproszeni ruscy, rzucili referendum zrobione wbrew jakimkolwiek zasadom, przez rok 2014-2015 było najgorzej, później było stosunkowo spokojnie, separatyści to byli #!$%@? nieludzie, strzelali sobie z miast wiedząc że artyleria przyleci na ich pozycję, może sobie sprawdzić o poczyniach takiego Motorolly, z nazizmem i faszyzmem Ukraina ma mało co wspólnego, do tego terminu bardziej pasuje Rosja, (jeśli dla twojej koleżanki faszyzm to tylko
@uve444 Ludzie na dyrektorskich stanowiskach w rosyskim oddziale mojej firmy maja podobne spostrzezenia, co twoja kolezanka. Niby wyksztalceni madrzy ludzie, a zwykli idioci podatni na propagande.
@uve444: Zapytaj dlaczego zablokowali internet bo u nas otwarty na wszystkie media, dlaczego sprawdzją telefony na lotniskach. Tego nie ma w żadnym kraju eurpejskimo. Zapytaj czy Zelenski wygląda na nazistę i kim jest Kadyrow pomagający Putinowi. Dlaczego ludzie blokuja ulice i nie wiataj kwiatami rosyjskich żołnierzy. Czy Kliczko, Usyk, Jarmolenka i wszyscy znani ukraincy sportowcy to też naziści.
@uve444: propaganda, propagandą, ale z ich punktu widzenia pomijakac bajki o nazistach to moze sie wydawac sluszne, my patrzymy z pozycji nato i tego co dla nas jest logiczne, dobre i potrzebne. Wszyscy doskonale wiedza, ze ukraina powstala by nas dzielic od rosji, to z ich punktu widzenia jest agresja nato, nie popieram absolutnie zabijania ludzi, pragne tylko przypomniec w ilu "specjalnych operacjach" na terenach wschodnich prowadzilo usa, ilu zabili cywilow
@uve444: a ty masz swoją propagandę i powiedz mi że jeszcze wiesz dokładnie co się działo przez 8 lat w Doniecku i Ługańsku , bo za zielono tam nie było. Sorry ale tak to właśnie działa. Gina niewinni ludzie z obu stron i obie dostają łatwa do przełknięcia papkę i są święcie przekonani o swojej racji. Putin stał z tą armia z 2cmiesiace chyba i tak zachód i Ukraina z nim
@uve444: Tak wyglądają fikołki intelektualne wśród elit w Rosji. Oni nawet chętnie wymienią Putina, żeby znów jeździć na wakacje, może być ktokolwiek i tak będzie realizował tą samą politykę. Swoją drogą w Polsce też jest mocna propaganda ostatnio na to, że Putin oszalał i popiera go tylko kilku trogolodytów na Syberii- to zwyczajnie życzeniowe myślenie.