Wpis z mikrobloga

Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Turcji co sądzi o wojnie na Ukrainie. Dziewczyna 26 lat, po studiach, praktycznie co roku gdzieś na zagranicznych wakacjach. Jej odpowiedź:

"Cześć. To trudne pytanie. Mam mieszane uczucia co do tej sytuacji. Na Ukrainie kwitł nazizm i propaganda antyrosyjska. Bombardowali Donieck i Ługańsk przez osiem lat. Zginęło ponad 5000 osób. Otwarcie eksterminowali ludność Ługańska. Dzieci nie mogły chodzić do szkoły i prowadzić normalnego życia, ukrywały się w piwnicach. Zginęło około 150 dzieci. Ukraina nie przestrzegała porozumień mińskich i posiadała na swoim terytorium broń skierowaną przeciwko Rosji. Nie wiem, czy można było to pokojowo rozwiązać. Trudno mi sądzić z mojej pozycji prostego człowieka. Ale być może na wysokim poziomie lepiej widać ogólną sytuację. Zapewne nie znaleźli innego wyjścia, poza tą „operacją specjalną”."


Jestem w szoku. Jakieś pomysły co jej wysłać, aby zrozumiała pod jak ogromnym jest wpływem propagandy swojego rządu?

#rosja #ukraina #wojna
uve444 - Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Tu...

źródło: comment_1646422115k2BwVvfw2z5aTT7br4DOM7.jpg

Pobierz
  • 65