Wpis z mikrobloga

Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Turcji co sądzi o wojnie na Ukrainie. Dziewczyna 26 lat, po studiach, praktycznie co roku gdzieś na zagranicznych wakacjach. Jej odpowiedź:

"Cześć. To trudne pytanie. Mam mieszane uczucia co do tej sytuacji. Na Ukrainie kwitł nazizm i propaganda antyrosyjska. Bombardowali Donieck i Ługańsk przez osiem lat. Zginęło ponad 5000 osób. Otwarcie eksterminowali ludność Ługańska. Dzieci nie mogły chodzić do szkoły i prowadzić normalnego życia, ukrywały się w piwnicach. Zginęło około 150 dzieci. Ukraina nie przestrzegała porozumień mińskich i posiadała na swoim terytorium broń skierowaną przeciwko Rosji. Nie wiem, czy można było to pokojowo rozwiązać. Trudno mi sądzić z mojej pozycji prostego człowieka. Ale być może na wysokim poziomie lepiej widać ogólną sytuację. Zapewne nie znaleźli innego wyjścia, poza tą „operacją specjalną”."


Jestem w szoku. Jakieś pomysły co jej wysłać, aby zrozumiała pod jak ogromnym jest wpływem propagandy swojego rządu?

#rosja #ukraina #wojna
uve444 - Zapytałem koleżanki Rosjanki, którą parę lat temu poznałem na wakacjach w Tu...

źródło: comment_1646422115k2BwVvfw2z5aTT7br4DOM7.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@uve444: #!$%@? gościu xD
Zebrałeś największe newsy z mediów i wypisałeś je niby jakoś wiadomość koleżanki Rosjanki xD

Nie jestem onucem, ale wykop jest stabilny, plusy i komentarze muszą się zgadzać zawsze xDDDDDD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pjoooter Wiem, że to tak brzmi, ale serio dostałem to od niej. Sam się zastanawiam czy ktoś im każe tak odpowiadać, czy może wysłała mi gotową "regułkę". Jakby nie było pokazuje to poziom propagandy w Rosji i nie ma co liczyć, że ludzie będą tam protestować przeciw tej wojnie.
  • Odpowiedz
@uve444 ja mam w pracy dwójkę takich, co tak samo mówią - wykształcenie wyższe obydwaj.

Nie przeglądasz - i cały czas, że zachód powinien przestać dawać pomóc Ukrainie, bo tylko drażni Putina.

Dodam że pracuję we Włoszech
  • Odpowiedz