Wpis z mikrobloga

  • 3062
Zbliżają się urodziny mojego taty. Najlepszym prezentem, jaki mogę mu zrobić, jest pokazanie jego działalności hobbystycznej.

Odkąd pamiętam mój ojciec zajmuje się realistycznym modelarstwem kolejowym w skali h0. Na zdjęciu jego opus magnum - makieta, nad którą pracuje 10 rok i niebawem ją ukończy. Nosi tytuł "Nad Dachami Kwidzyna" i przedstawia fragment tamtejszej - historycznej już - kolei wąskotorowej. Na odwzorowanym odcinku przebiega po charakterystycznej estakadzie.

Mój tata jest popularyzatorem realistycznego modelarstwa kolejowego. Od kilku dobrych lat prowadzi autorski kanał na YT. Jego działalność w tej chwili śmiało można nazwać już hobbystyczną telewizją.

Zobaczcie sami, w wolnej chwili:

https://youtube.com/user/PMMH0

#modelarstwo #hobby #kolej #h0 #kwidzyn
Visius - Zbliżają się urodziny mojego taty. Najlepszym prezentem, jaki mogę mu zrobić...

źródło: comment_1646375832x7UMnUoW5J2xkSjhdbBmyp.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Visius: jak zobaczyłem Twój wpis od razu pomyślałem żeby Twój tata (albo Ty) odezwał się do Kolejkowa Wrocław

Tak naprawdę możesz im podesłać chociażby ten wpis, albo zamieścić go na ich FB i poprosić wykopków o wylajkowanie żeby zauważyli.

Bo jak dla mnie to byłaby sytuacja win-win. Kolejkowo mogłoby skorzystać z gotowej już historycznej i zajebistej makiety, a Twój tata przez to mógłby pokazać ją światu i dziesiątkom tysięcy ludzi,
  • Odpowiedz
@bkwas: Mój tata jest jednym z pionierów popularyzacji modelarstwa kolejowego w tym kraju. Niemal wychował kolejne pokolenia modelarzy kolejowych. Sam jest zaś stałym bywalcem najpoważniejszych wystaw europejskich, takich jak Modell Hobby Spiel w Lipsku, czy OnTraXS w niderlandzkim Utrechcie.

Ekipy, które nazywają same siebie "kolejkowymi" mój tata regularnie krytykuje, twierdząc, że zniekształcają obraz artystycznego - i inżynierskiego jednocześnie - podejścia do realistycznego modelarstwa kolejowego.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Na pewno zostanie szeroko sfotografowana, a zdjęcia umieszczone w Internecie - także na stronie internetowej grupy www.pmmh0.pl. Jestem przekonany, że makieta będzie również prezentowana w wielu miejscach w Europie, na prestiżowych wystawach modelarskich. Pewnie pojawi się też w kilku miejscach w kraju, ale kalendarza imprez nie znam.
  • Odpowiedz
@Rembrant: Kilka fotek tego samego segmentu makiety znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/polskamakietamodulowah0/posts/2206184626222908

Tata pokazywał mi ten fragment, kiedy byłem ostatnio u rodziców w domu. Cała makieta - jak wspomniałem - czeka jeszcze na swoją premierę. Wciąż brakuje na niej "życia". Muszą pojawić się jeszcze figurki, jakieś ptaszki, samochód. A podczas prezentacji - oczywiście pociąg wąskotorowy.
  • Odpowiedz
@bkwas: Otóż to, ja jestem w tym świecie tylko jedną nogą - od zawsze. Ale wiesz, jakoś się orientuję. To tak jak z gołębiarzami i hodowcami gołębi pocztowych. ;)
  • Odpowiedz
@Visius: nigdy sie modelarstwem nie interesowałem i pewnie nie zainteresuje, ale ta makieta rozwala mózg, wypasiona, odpaliłem też losowy filmik na kanale z tworzeniem kęp traw, w życiu bym się nie spodziewał, że to tyle pracy z każdym szczegółem i że takie sposoby wymyślne się stosuje, nieźle
  • Odpowiedz