Wpis z mikrobloga

  • 3062
Zbliżają się urodziny mojego taty. Najlepszym prezentem, jaki mogę mu zrobić, jest pokazanie jego działalności hobbystycznej.

Odkąd pamiętam mój ojciec zajmuje się realistycznym modelarstwem kolejowym w skali h0. Na zdjęciu jego opus magnum - makieta, nad którą pracuje 10 rok i niebawem ją ukończy. Nosi tytuł "Nad Dachami Kwidzyna" i przedstawia fragment tamtejszej - historycznej już - kolei wąskotorowej. Na odwzorowanym odcinku przebiega po charakterystycznej estakadzie.

Mój tata jest popularyzatorem realistycznego modelarstwa kolejowego. Od kilku dobrych lat prowadzi autorski kanał na YT. Jego działalność w tej chwili śmiało można nazwać już hobbystyczną telewizją.

Zobaczcie sami, w wolnej chwili:

https://youtube.com/user/PMMH0

#modelarstwo #hobby #kolej #h0 #kwidzyn
Visius - Zbliżają się urodziny mojego taty. Najlepszym prezentem, jaki mogę mu zrobić...

źródło: comment_1646375832x7UMnUoW5J2xkSjhdbBmyp.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pewnie pojawi się też w kilku miejscach w kraju, ale kalendarza imprez nie znam.


@Visius: To jak będziesz wiedział kiedy i gdzie będą organizowane imprezy z pracami Twojego taty i nie zapomnisz to napisz mi PW:)
  • Odpowiedz
@vlodar: Dłuższa historia. To akurat cykl "Wasze modele na naszym kanale", czyli widzowie - przefiltrowani przez ekipę z grupy - mogą się zaprezentować w audycji. Ojciec ma trochę wątpliwości do tej makiety. Choć na pierwszy rzut oka wygląda ok, to twierdzi, że sporo w niej nieprawidłowości. Chodzi choćby o płoty, które nie są postawione na potencjalnych, możliwych granicach działek. Detale planistyczne i inżynierskie są dla mojego starego hiperistotne. ;)
  • Odpowiedz
Detale planistyczne i inżynierskie są dla mojego starego hiperistotne.


@Visius: Ja to wszystko rozumiem. On zauważa rzeczy które jak wypowie to ja dopiero mówię "no rzeczywiście" xD

No ale nad formą udzielania informacji zwrotnej mógłby popracować, bo widać że się ogólnie Chłop stara, ale chwilami się zapomina ;-)

Pozdro i najlepszego dla Taty!
  • Odpowiedz
@Visius: No kto by pomyślał że ten Pan to ojciec jednego z Mirków :-)
Znam jego kanał, podpatrzyłem od niego kilka rzeczy i technik.
Podoba mi się że używa prostych, dostępnych i relatywnie tanich materiałów.
Przekaż najlepsze życzenia, niech buduje dalej.
  • Odpowiedz