Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki drogie czy w wieku 27 lat warto się uczyć programowania? Co by nie mówić ta cała wojna trochę daje do myślenia nad swoim życiem. Już kiedyś myślałem nad nauką programowania i tym bardziej teraz w dobie pozyskiwania danych z różnych źródeł, interaktywnych map, sztucznej inteligencji, technologii wykorzystywanej na wojnie - to wszystko wydaje się ciekawsze. Na początku pewnie uczyłbym się z jakiś kursów ale fajnie by było kiedyś też pracować w tym skoro poświęcę czas. Co sądzicie? Trochę mnie przeraża, że wszystkie staże czy stanowiska juniorskie to młode, świeże i wykształcone osoby, pewnie pasjonaci programowania a na wykopie straszą 1 mlionem chętnych na 1 miejsce.

#programowanie #naukaprogramowania #rozwojosobisty #praca #kariera #korpo #python #frontend #it #java #backend #sztucznainteligencja #programista15k #webdev

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621ddb3328281fd8e1c527ef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki drogie czy w wieku 27 lat ...

źródło: comment_1646133566whAmLAeLOA2rMDfnieYVG3.jpg

Pobierz
  • 10
na wykopie straszą 1 mlionem chętnych na 1 miejsce.


@AnonimoweMirkoWyznania: Trochę tak jest, konkurencja na oferty pracy entry-level jest duża. Warto się uczyć programowania bo to jest ciekawe. Mam znajomych którzy zaczęli się uczyć od zera mając ponad 27 lat i znaleźli pracę. Było to jednak przed pandemią, wtedy było więcej ofert dla świeżaków.
Mireczki drogie czy w wieku 27 lat warto się uczyć programowania?


@AnonimoweMirkoWyznania: Kiedyś jeden kolega opowiadał mi o 40-kilkulatku, który się zawziął i wszedł w branżę zaczynając kompletnie bez niczego, więc jeżeli ktoś widzi potencjalną barierę wiekową mając 27 lat, to trochę dla mnie zabawne. ;)

Trochę mnie przeraża, że wszystkie staże czy stanowiska juniorskie to młode, świeże i wykształcone osoby, pewnie pasjonaci programowania


A bzdura, 90% to ludzie którzy władowali
@AnonimoweMirkoWyznania: zdecydowanie warto, choćby po to aby nauczyć się... cóż, myśleć ;) Gdybyś pytał czy warto w wieku lat 60, to też bym powiedział, że warto. Zapewne byłoby ciężej niż w wieku lat 27, ale nadal warto ;) To jest umiejętność, która zawsze będzie w cenie i jeśli tylko jesteś niegłupi, a trochę czasu temu poświęcisz, to na pewno dasz radę.
@enslavedeagle: > w którą konkretnie gałąź programowania chcesz pójść

jak wiedzieć w jaką iść? Jakie są? Jakie są potrzeby na różne z ich? Oczywiście wiem mniej o podziale webdesign/java/mobilne/tester itp. ale w IT jest mnóstwo zawodów dobrze płątnych niekoniecznie związanych z programowaniem
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chcesz iść w aplikacje webowe to sobie raczej odpuść Pythona.
Tak jak koledzy wyżej pisali, prawie wszystkie bootcampy sa oparte o Pythona i konkurencja jest naprawdę spora.
Mi się udało dostać pierwsza prace jako developer (30 lvl) więc się da, tylko tak z rok #!$%@? przed Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako backend to bym chyba celował w C#, ewentualnie pomyśl o Froncie, obecnie więcej