Wpis z mikrobloga

Ludzie w tym kraju to jacyś dziwacy. Miesiąc temu bali się wejść do galerii handlowej bez maski, a dzisiaj spraszają do swoich domów całe familie Ukraińców, którzy przyjeżdżają z niczym i do niczego nie mają wracać. Kto i kiedy ich usamodzielni w nowych okolicznościach? Jakie mechanizmy mają rodziny przyjmujące uchodźców, aby potencjalnie po opadnięciu wojennego kurzu, pozbyć się ich? Proszę nie zrozumieć mnie źle, pomagać trzeba, ale coś mi się zdaje, że Rosjanie dobrze to wykalkulowali i destabilizacja społeczna w naszym kraju będzie przeogromna, a do tego dochodzi samo-rozbrojenie armii na rzecz Ukrainy. Ciekawe czasy idą.

#ukraina #rosja #polska
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipokryzjawkutos: Tobie to nic nie pasuje zgaduje, chlopy przyjezdzaja - hurr durr, k---a, czemu nie bronicie ojczyzny!!! Babki z dziecmi - PO SOCIAL JADOOOOM!!! MOJE PIENIENDZE!
Znam bezposrednio osoby ktore tam mieszkaja, wierz mi to nie sa latwe decyzje. Faceci obecnie nie moga stamtad wyjechac - czesc kobiet zostala z nimi bo nie wyobraza sobie rozdzielenie, czesc wyjezdza bo sie boi, nie zycze Ci tego. Mam znajoma ktora zostala w
  • Odpowiedz
@kamlor: Przez dodanie ostatniego zdania z kalkulacja Rosjan to sprawiłeś że nie tak odebrali twoje obawy.

Mieszkam w trzy piętrowym domku. Po śmierci babci całe piętro (parter) stoi puste od ponad roku. Zaproponowałem rodzicom (oni 1 piętro my drugie) żeby przyjąć rodzinę Ukraińców. Jestem gotowy włożyć tam kilka tys. na szybko żeby mieli warunki do mieszkania.
Niestety ale rodzice się nie zgadzają, zbyt dużo obaw właśnie zbliżonych do Twoich. Sam
  • Odpowiedz
@hipokryzjawkutos: no dobra, slucham pana specjalisty wykopowego, co powinnismy zrobic? :D
Zamknac granice, c--j, w------e, nie nasz problem? Przeciez nie tylko my tych ludzi przyjmujemy.
Zluzuj majty, oni sa mocno zwiazani ze swoja ziemia i ojczyzna co od kilku dni chyba widzisz, gwarantuje Ci ze wola wrocic tam niz miec ciebie za sasiada. A jak zdecyduja sie zostac to tez spoko, dodatkowa para rak sie przyda.
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: Uważam że zdecydowana większość nie wróci bo i do czego?
Milion+ już Wcześniej do nas przyjechało, oni zapewnią im jakiś dach, część z obecnych pojechała dalej na zachód, po co mają wracać do swojego syfu i biedy, zniszczonych domów skoro już są na zachodzie i są krok od wygodnego życia, żeby pracować za 300-400 euro u siebie z nadzieją na co?

Ja bym nie wrócił i nawet bym tego
  • Odpowiedz
@krabczy: Gdyby tym ludziom zalezalo wylacznie na socjalu w naszej pieknej bogatej polsce to tam juz nie bylo by komu walczyc. xD Chlopie, azyl zaoferowala cala europa chyba, stany, uk, australia... Ci co chca spieprzac po socjal maja lepsze opcje niz nasz grajdolek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kamlor: za wcześnie by mówić kto kogo jak usamodzielni. Kiedy alternatywa dla niesamodzielnego życia bez strachu, z jedzeniem i dachem nad głową jest śmierć albo siedzenie w zimnej piwnicy ( również niesamodzielnie, bez pracy i niedługo bez jedzenia) to tu nie ma żadnego wyboru.

Długoterminowo, polska nie jest jedynym krajem w którym uchodźcy się osiedlą. Nie jest też jedynym, który będzie organizował pomoc finansową. Czy odczujemy to wszyscy? Zapewne tak.
  • Odpowiedz
@kamlor: Ogólnie straszne p---------e w tym poście bo żadnej destabilizacji nie będzie bo Ukraińców przyjechało za mało żeby cokolwiek u nas zdestabilizować, nie mówiąc że to matki z dziećmi co one mają destabilizować? Place zabaw?

Ale ta sytuacja obnażyła jedną zajebiscie ważną rzecz, ta cała covidowa pandemia była tylko i wyłącznie w głowach ludzi bo jeszcze miesiąc temu wiekszość siedziała w domach, samoizolując się od innych, szczepiąc się na potęge,
  • Odpowiedz
XD nikt nie bedzie siedzial dla socjalu, szkoda, ze tu same matki z kaszojadami przyjezdzaja a nie tania sila robocza


@hipokryzjawkutos: Pokaż swoje statystyki na temat grup wiekowych i zdolności do pracy ludzi, którzy tutaj trafiają, bo już się zaczyna standardowe wykopkowe produkowanie wysrywów.

No i ukraińska matka z dzieckiem jest i tak bardziej przydatna niż siedzące w piwnicy wykopki produkujące takie bzdety, jak ty i op. xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamlor: 3 osoby z Ukrainy to nadal mniejsze ryzyko niż 199 osób ze sklepu.
Jak się ich pozbyć? Normalnie. Ci Ukraińcy, którzy do nas przyjeżdżają, powinni jak najszybciej zacząć żyć normalnie - iść do pracy, ucyzc się trochę języka i wynająć sobie pokój.
  • Odpowiedz