Wpis z mikrobloga

Siema mirki Jak poprawić maks w podciąganiu? Podciągam się już pare miesięcy i mój aktualny maksymalny wynik w serii to 7-8 (nie ważne jaki chwyt, może 1 różnicy w tą czy w tą). Od jakiegoś czasu nie mogę przejść tej bariery i dorzucam powtórzenia tylko do serii (przykładowe serie podczas treningu 4 5 7 6 4 ) Mam dostęp do drążka tylko na siłowni 2 razy w tyg. Oczywiście podciąganie robię przed treningiem typowo siłowym pleców, klaty czy czego tam, żeby było najwiecej siły. Jakieś porady? Waga 80kg, bf nwm 20% xD Tak robię pełen zakres ruchu, retrakcja itp. #mikrokoksy #silownia #kalistenika
Pobierz testokrol - Siema mirki Jak poprawić maks w podciąganiu? Podciągam się już pare miesi...
źródło: comment_1645813839uNnFFDzZvQpiqtcF8x835h.jpg
  • 23
@testokrol:

Na serie?


tak. 3 serie po 6, max 8 (więcej nie ma sensu, ze względu na potencjalne przeciążenia w barkach) z obciążeniem + ostatnia na maxa bez

2 razy w tyg po 2h mam drążek do dyspozycji


raz nachwyt raz podchwyt
@testokrol: ogólnie to doradziłbym założenia sobie za cel 10 podciągnięć na serie. Zrobisz 7 to 3 dobijasz negatywnie. Gum oporowych do podciągania nie polecam. Jeśli chodzi o samo podciąganie to rób eksplozywnie w górę i jak najwolniej w dół. Jeśli kiedyś muscle upa zechcesz zrobić to już będziesz miał delikatną bazę pod to.
Ciężar też dobra sprawa, ale moim zdaniem dopiero bym zarzucił jak zdołasz zrobić conajmniej 10 podciągnięć w 3