Wpis z mikrobloga

Jeśli w tym kraju zarabiasz 5 tysięcy złotych na rękę, to aż 70 % Polaków zarabia MNIEJ OD CIEBIE. Czy to dużo? Weźmy sobie przeciętną rodzinę z jednym dzieckiem i kredytem na głowie.

1.Rata kredytu i czynsz(telewizja,internet) - Jakieś 3000 zł przy kredycie na 400k i opłatach. Na pół z kobietą to 1500 zł
2.Wyżywienie - Tutaj może dołożysz więcej, bo jesz jak chłop, ale masz też dziecko. Tylko od siebie jakieś 1500 zł.
3.Paliwo - W zależności od spalania i częstotliwości jazdy, ale myślę, że spokojnie te 500 zł można liczyć.
4.Telefony,ubepieczenie auta (600 zł rok rozdzielę na miesiące) - 150 zł

Na koniec miesiąca zostaje ci zawrotna kwota 1350 zł na takie rzeczy jak:

-Przedszkole/Zajęcia dodatkowe dla dziecka (w zależności od wieku)
-Wizyty lekarskie, leki
-Ubrania dla siebie i dziecka
-Wyjście na miasto z żoną
-Hobby
-Kieszonkowe dla dziecka (w zależności od wieku)
-Nieoczekowane wydatki: Mandaty, naprawa samochodu etc

Część z tych rzeczy to koszty co miesiąc, część raz na kilka miesięcy lub rzadziej. Oczywiście prawie wszystko trzeba podzielić przez 2 z żoną, ale nie wydaje mi się, że udałoby się zaoszczędzić więcej niż 500-600 zł.

Po roku ciężkiej harówki chcesz pojechać na urlop z rodziną. Kwota kilka tysięcy złotych. Może jeszcze dojdzie jakiś obóz czy kolonie dla dziecka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarabiając więcej niż 70 % osób w tym kraju, przy założeniu rodziny i posiadaniu własnego kąta, choćby te 60m2, stać cię tylko na randomowy pakiet żywota, przeciętne życie. Jeśli żona zarabia mniej od ciebie (3500-4000), to sorry memory, ale zaciskamy pasa.

To jest odpowiedź dla Pana, Panie Czarnek, dlaczego Polacy mają dzieci późno i jest to tylko jedno dziecko. Trzeba się mocno napracować na to, by zapewnić takiemu dziecku chociażby przeciętny start, dlatego, że co miesiąc doicie obywateli i sami ograniczacie ich rozwój

#bekazpisu #gospodarka #ekonomia #nowylad #pieniadze #zarobki #pracbaza #praca #niebieskiepaski #rozowepaski #takaprawda #przemyslenia #gownowpis #zalesie
  • 87
Ale #!$%@? kogo TY obchodzisz? Wiesz, że poza Tobą istnieje jeszcze 38 milionów Polaków, z czego większości się tu wcale dobrze nie żyje, bo zwyczajnie nie stać ich na chleb? A Ty z jakimś trenerem personalnym wyjeżdżasz.

Gratulację sukcesu życiowego, jakim niewątpliwie jest auto z salonu, własne mieszkanie i wakacje kilka razy do roku. Czyli podstawowe dobra w 2022. Pojedź sobie do Szwajcarii czy Norwegii to zobaczysz, że tak naprawdę jesteś biedakiem
A potem się zbierze takich kilkunastu, na których szkoda czasu, klepią się wzajemnie po pleckach i jeden z drugim się naczytają głupot i powielają. Pajaca prawie 50 osób obserwuje.


@Kosedek: Jakbym był pajacem, to bym był głupkiem, co go na nowy samochód nie stać :)
@Kosedek Takie same subhumany jak i on. Bo ''sie ogarneli'' i zarabiajo 15k. Potem sie zbieraja pod finansowymi tematami zeby sie posmiac z pielegniarek, strazakow, policjantow i nauczycieli ktorzy ledwo wiaza koniec z koncem.

Nie masz w sobie potencjalu na programiste/lekarza? Zdychaj pod mostem frajerze. Pamietaj tylko zeby sie przypadkiem na wykopie swym subhumanstwem nie dzielic, bo sie zaraz zleco tacy jak on zeby Ci jeszcze kilka kopow sprzedac.

Hatfu! Wiem ze
hasełka o cenach zachodnich może powtarzać tylko ktoś kto nigdy na zachodzie nie był XD


@kaaban: same ceny w sklepach spożywczych są przecież zbliżone. Przeciętny turysta nie odczuwa kosztów fryzjera, dentysty czy mechanika.
@Kosedek

Niekoniecznie. W takich wysrywach specjalizuja sie rowniez dobrze zarabiajacy ludzie ktorzy za ''medianowa'' wyplate nie przezyliby tygodnia.

+ w dupie byl i gufno widzial


Pisalem 3h temu. Ten nowobogacki wiesniacki styl bije z kazdego napisanego tu slowa
@Zgrywajac_twardziela:
@Sok_Mandarynkowy:

Bzdura z tymi finansami moim zdaniem. Oczywiście dowód anegdotyczny ale im więcej mam kasy w życiu tym mniej mi się chce mieć dzieci. Zarabiam wielokrotnie więcej niż te 5k i wiesz jaki jest skutek? Jak byliśmy z żoną blisko wpadki to była panika. O nie! O #!$%@? poród nam wypadnie w święta, przed świętami miały być narty, na wiosnę wypad na kite, mieliśmy zaplanowany trip po Stanach, Kanadę
@kaaban: typie 3/4 Polaków leczy się prywatnoe, na drogi masz inne podatki itd. Beka z ciebie typie.


@unclefucker: Oczywiście i jak widać po jakości dróg podatki na drogi wystarczają XD

Znasz kogoś kto prywatnie leczy nowotwór albo złamanie? Nie znasz bo masz 20 lat i ci się wydaje że do lekarza chodzi się tylko z przeziębieniem
@Corranh:
Nie świadczę, że każdy z kasą sobie powinien dzieci robić, czy coś, tylko że jak ktoś te dzieci chce to prędzej podejmie decyzję o ich posiadaniu. Odpowiedzialny człowiek wiedząc, że bez dzieci budżet mu się ledwie spina, nie będzie sobie robił dzieci, i obniżał standardu życia o kilka poziomów, jednocześnie temu dzieciakowi zapewniając marne dzieciństwo i późniejsze życie. Nie twierdzę bynajmniej, że każdy z kasą od razu sobie dzieci narobi,
@Zgrywajac_twardziela: Moim zdaniem to tak nie działa. Im więcej zarabiasz tym większe masz oczekiwania. Również dla swoich potencjalnych dzieci.
Jak ja sobie tak liczę to 60-70k rocznie za dobrą szkołę (tu gdzie mieszkamy edukacja jest tylko prywatna), kilkanaście tysięcy rocznie dodatkowo na bilety lotnicze, drugie tyle pewnie za hotele gdybyśmy chcieli jeździć na takie same tripy jak teraz (a przecuież dziecku własnego bym nie odmówił zwiedzania świata), potrzeba by większego mieszkania.
@kaaban: Ja właśnie jestem w Niemczech, mięso faktycznie 40-50% droższe ale z reszta jest już sporo lepiej. Myślę że przy lekkiej modyfikacji diety na wiecej warzyw da się 35% więcej wydawać tylko. We Włoszech cenowo, to warzywa były tańsze (wrzesień - październik), ale mięso prawie 2 razy droższe. Niestety ich siła nabywcza nas dalej znaaacznie przewyższa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eliasz5000: nie wiem, jak uważasz, że własne mieszkanie czy samochód to nie są dobra podstawowe, na które powinno być stać uczciwie pracujących ludzi zarabiających około dwukrotność płacy minimalnej, to nie jestem w stanie przedstawić innych argumentów. Urlop trzy razy w roku się człowiekowi należy jak psu buda, a nie, że tyra nadgodziny, urlopu nawet dnia nie wykorzysta, żeby mieć chociaż tą jedną dodatkową pensję na jakieś nagle wypadki. To jest patologia.