Wpis z mikrobloga

Jeśli w tym kraju zarabiasz 5 tysięcy złotych na rękę, to aż 70 % Polaków zarabia MNIEJ OD CIEBIE. Czy to dużo? Weźmy sobie przeciętną rodzinę z jednym dzieckiem i kredytem na głowie.

1.Rata kredytu i czynsz(telewizja,internet) - Jakieś 3000 zł przy kredycie na 400k i opłatach. Na pół z kobietą to 1500 zł
2.Wyżywienie - Tutaj może dołożysz więcej, bo jesz jak chłop, ale masz też dziecko. Tylko od siebie jakieś 1500 zł.
3.Paliwo - W zależności od spalania i częstotliwości jazdy, ale myślę, że spokojnie te 500 zł można liczyć.
4.Telefony,ubepieczenie auta (600 zł rok rozdzielę na miesiące) - 150 zł

Na koniec miesiąca zostaje ci zawrotna kwota 1350 zł na takie rzeczy jak:

-Przedszkole/Zajęcia dodatkowe dla dziecka (w zależności od wieku)
-Wizyty lekarskie, leki
-Ubrania dla siebie i dziecka
-Wyjście na miasto z żoną
-Hobby
-Kieszonkowe dla dziecka (w zależności od wieku)
-Nieoczekowane wydatki: Mandaty, naprawa samochodu etc

Część z tych rzeczy to koszty co miesiąc, część raz na kilka miesięcy lub rzadziej. Oczywiście prawie wszystko trzeba podzielić przez 2 z żoną, ale nie wydaje mi się, że udałoby się zaoszczędzić więcej niż 500-600 zł.

Po roku ciężkiej harówki chcesz pojechać na urlop z rodziną. Kwota kilka tysięcy złotych. Może jeszcze dojdzie jakiś obóz czy kolonie dla dziecka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarabiając więcej niż 70 % osób w tym kraju, przy założeniu rodziny i posiadaniu własnego kąta, choćby te 60m2, stać cię tylko na randomowy pakiet żywota, przeciętne życie. Jeśli żona zarabia mniej od ciebie (3500-4000), to sorry memory, ale zaciskamy pasa.

To jest odpowiedź dla Pana, Panie Czarnek, dlaczego Polacy mają dzieci późno i jest to tylko jedno dziecko. Trzeba się mocno napracować na to, by zapewnić takiemu dziecku chociażby przeciętny start, dlatego, że co miesiąc doicie obywateli i sami ograniczacie ich rozwój

#bekazpisu #gospodarka #ekonomia #nowylad #pieniadze #zarobki #pracbaza #praca #niebieskiepaski #rozowepaski #takaprawda #przemyslenia #gownowpis #zalesie
  • 87
To pewnie dlatego mamy taką wspaniałą służbę zdrowia, edukację i najlepsze drogi w Europie.


@MrAndy:

Chętnie się dowiem jak jest w innych krajach, czy np to tylko taki nasz lokalny folklor, że za prowadzenie byle działalności płacisz w przeliczeniu 400$/m-c bez względu na dochód + podatek?


Pokaż mi kraj, gdzie się średnio na osobę płaci mniejsze podatki niż w Polsce i wolałbyś mieszkać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fan_Morawieckiego: Ale wiesz, że jesteś obrzydliwym manipulatorem?

Kiedyś dyskutowaliśmy na temat cen nieruchomości, to zacząłeś mi wysyłać oferty mieszkań w Jarocinie czy Kościanie (#!$%@? nie będące nawet blisko dużego miasta, bo jakieś 60-70 km), gdzie zarobki są bardzo małe i argumentowałeś to własnym doświadczeniem, że akurat ty masz tam pracę i zarabiasz (będąc w grupie kilku % dobrze zarabiających obywateli takich dziur), więc zarobki są tam dobre i można tanio kupić
Nie interesują mnie inne kraje bo nie chcę się wyprowadzać - chciałbym płacić tu normalne podatki, które nie będą marnowane i przejadane.


@MrAndy: Zdefiniuj mi słowo normalność bez odnoszenia się do innych, jako pojęcie absolutne.

Sopot ma 50 tysięcy mieszkańców, jakieś 5 razy mniej niż Białystok. Które miasto droższe? Beka z was, fikołkarze


@Sok_Mandarynkowy: Bo Sopot to miasto turystyczne, Białystok nie.

Kiedyś dyskutowaliśmy na temat cen nieruchomości, to zacząłeś mi
@Fan_Morawieckiego

@Sok_Mandarynkowy: Nie mamy cen zachodnich. Byłem w Barcelonie w styczniu, ceny dwa razy wyższe niż w Polsce


Tak tak, kawiarnie i hotele w Barcelonie jako wyznacznik kosztow zycia...

Aktualnie w UK za zywnosc w sklepie place tyle co w PL + 10%
Ciuchy, elektronika, AGD - ceny te same lub taniej
Samochody uzywane polowe tansze, (ubezpieczenie 2x drozej).
Ceny mieszkan w West Yorkshire porownywalne z tymi w moim rodzinnym miescie
@Fan_Morawieckiego:

Bo Sopot to miasto turystyczne, Białystok nie.


Gościu, ale to ty podajesz przykład Barcelony XD Gdzie ja mógłbym pogadać o Hamburgu, Leicester, Leeds, Hannover etc

Barcelona to 6 największe miasto UE, a nie miejscowość czerpiąca zyski z turystyki.

Ogółem mówiłeś, że ceny są takie same na zachodzie, to pokaż mi cenę wynajęcia trenera personalnego w Niemczech czy Francji na poziomie polskiej


Wynajęcie trener personalnego to jakiś wyznacznik poziomu życia? XD
Gościu, ale to ty podajesz przykład Barcelony XD Gdzie ja mógłbym pogadać o Hamburgu, Leicester, Leeds, Hannover etc


@Sok_Mandarynkowy: W Barcelonie byłem, to możesz mi podać koszty normalnego życia w Hamburgu.

W Leeds stawki porownywalne z Krakowem.


@Makak87: Ile?

Wynajęcie trener personalnego to jakiś wyznacznik poziomu życia? XD


@Sok_Mandarynkowy: Pewien wyznacznik cen.

Aktualnie w UK za zywnosc w sklepie place tyle co w PL + 10%

Ciuchy, elektronika, AGD
@Fan_Morawieckiego

W Leeds stawki porownywalne z Krakowem.


@Makak87: Ile?

Porownywalnie. W zaleznosci od poziomu zaaawansowania. Mozesz wydac 20f/100pln lub 100f+/500 pln+ za konsultacje.

@Makak87: UK jest lepszym krajem do życia, ale są tego przyczyny - inteligentni i zaradni płacą tam 45% podatków(co popieram, dzięki temu Ci głupsi i leniwi mają niskie podatki)


Nie masz pojecia o czym piszesz. Jak jestes inteligentny i zaradny to placisz mniej podatkow niz typ z
Zdefiniuj mi słowo normalność bez odnoszenia się do innych, jako pojęcie absolutne.


@Fan_Morawieckiego: Jak już pisałem - normalnością nie jest dla mnie płacenie ponad 1600 zł składek ZUS za byle działalność czy się zarabia czy nie. Tak samo nie jest dla mnie normalnością zwiększanie składki zdrowotnej bez wcześniejszej reformy służby zdrowia. Dla każdego kto pracuje na własny rachunek to są rzeczy oczywiste, których nie trzeba tłumaczyć.