Wpis z mikrobloga

@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: Rynek nie jest przesycony juniorami po bootcampach bo jest dla nich zamknięty a dla obecnych programistów, mid-ów i seniorów to żadna konkurencja. Problem pracodawców jest taki że chcą umiejętności tu i teraz. Najlepiej jak najtaniej i najbardziej ogarnięta osoba. Da się znaleźć po bootcampach tylko że tu niestety należałoby najpierw dać komuś szanse. A skoro wielu pracodawców i rekruterów tak na prawdę jedyne co próbują to tylko podkupić kogoś z
@daro1: nie siedzę w branży, ale mam sporo znajomych. Po rozmowach z nimi też mam takie wrażenie, że firmy tworzą jakieś z czapy wymagania, oferując często grosze na sam początek.
@mcdevillo jak wstawisz ogłoszenie na juniora to w tydzień dostaniesz 300cv

Niektórzy próbują odsiać pisząc w ogłoszeniu wymagane pół roku lub rok doświadczenia, ale bootcampowcy i przebranżawiacze i tak ślą
@mcdevillo niekoniecznie, są staże dla osób bez doświadczenia gdzie wystarczy się nauczyć, nie trzeba molestować biednych hrówek zgłoszeniami które nie spełniają wymagań
@mcdevillo: praca dla frontendów jest - tyle, że każdy chce takiego co pociągnie temat. Szybciej wejdziesz do firmy przez polecenie. Jak wpis wyżej, napisz do mnie na PM to mogę dać Ci refa do pracy dla klienta zagranicznego.
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: Wątpię żeby ludzie którzy mają dobrą pracę tak ochoczo zmieniali pracę dla kasy, chyba że im szajba odbija albo co bardziej prawdopodobne rekruterzy z firm pośredniczących spamują ich ofertami. To raczej im należy za to podziękować. Bootcampy są dobrą opcją dla ludzi co siedzą w programowaniu a tylko chcą nauczyć się nowych technologii i metodyk pracy.
Także chyba trzeba zapomnieć o programista15k, tylko chwytać za łopatę.


@mcdevillo: nie przesadzaj, straszą Cię, ale jakbyś skończył inne kierunki na politechnice typu inżyniera środowiska to pierwszą pracę jest jeszcze trudniej zdobyć, a tak samo chętnych nie brakuje

jak się uprzesz i będziesz sobą coś reprezentował to w końcu znajdziesz pracę, spróbuj na początek pisać coś dla open source, nawet kilka commitów, jak ktoś się pochwali, że załatał bug w kernelu
@steppenwolf90: @daro1: dzięki za dobre słowo :)
@sanok: jeszcze nie czuję się na siłach by iść w prace, raczej zastanawiałem się nad sensem dalszej nauki tego. Ale wychodzi na to, że warto się uczyć. Ewentualnie pewnie z JavaScripta łatwiej przejść w coś innego.