Wpis z mikrobloga

Fotka jest kradziona z jakiegoś Amazona ale generalnie obrazuje analogiczną sytuację - mam taką poręcz i muszę ją przytwierdzić do ściany, sposób montażu nie jest jeszcze dokładnie omówiony ale generalnie "ma być coś w stylu jak na zdjęciu". Nie byłoby w tym nic problematycznego gdyby nie fakt, że ściana jest z G-K xD

Ta płyta została położona na właściwą ścianę aby przykryć jej koszmarne krzywizny, więc pod spodem jest centymetr czy dwa przerwy i normalny mur dalej. Aby to było w miarę stabilne pomyślałem, że przygotuję mocowanie sam przy użyciu takiej kotwy:
https://odbojnice24.pl/kotwa-montazowa-m16-x-150mm-p-333.html

Po prostu wjadę nią na głębokość aż w mur, a potem na wystającym fragmencie zawieszę tę poręcz i zaślepię całość jakimiś zaślepkami sztukowanymi, np. wydrukowanymi w 3D, żeby wyglądało to jak na zdjęciu. Mam nadzieję, że wypowiedziałem się dość zrozumiale.

Podstawowe pytanie brzmi - czy moja koncepcja ma sens w ogóle? Robię dla siebie jakby co xD

#remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
krzaczor93 - Fotka jest kradziona z jakiegoś Amazona ale generalnie obrazuje analogic...

źródło: comment_1644469113hCHEKWEv1cAHqb4Ht0Ntit.jpg

Pobierz
  • 29
@Andrzej1112: Nie ja robiłem płyty więc nie wiem. Z tego co pamiętam to były mocowane na jakichś profilach ale jakich, gdzie i czym same profile to nie wiem więc wciąż miałbym wątpliwości co do solidności tego rozwiązania. W gruncie rzeczy chodzi o poręcz, ktoś Ci się złapie i poleci razem ze ścianą xD

@shaman30: @deyna: No ok, ale generalnie sam pomysł nie jest jakiś kretyński mocno? Fachowiec co go