Wpis z mikrobloga

Fotka jest kradziona z jakiegoś Amazona ale generalnie obrazuje analogiczną sytuację - mam taką poręcz i muszę ją przytwierdzić do ściany, sposób montażu nie jest jeszcze dokładnie omówiony ale generalnie "ma być coś w stylu jak na zdjęciu". Nie byłoby w tym nic problematycznego gdyby nie fakt, że ściana jest z G-K xD

Ta płyta została położona na właściwą ścianę aby przykryć jej koszmarne krzywizny, więc pod spodem jest centymetr czy dwa przerwy i normalny mur dalej. Aby to było w miarę stabilne pomyślałem, że przygotuję mocowanie sam przy użyciu takiej kotwy:
https://odbojnice24.pl/kotwa-montazowa-m16-x-150mm-p-333.html

Po prostu wjadę nią na głębokość aż w mur, a potem na wystającym fragmencie zawieszę tę poręcz i zaślepię całość jakimiś zaślepkami sztukowanymi, np. wydrukowanymi w 3D, żeby wyglądało to jak na zdjęciu. Mam nadzieję, że wypowiedziałem się dość zrozumiale.

Podstawowe pytanie brzmi - czy moja koncepcja ma sens w ogóle? Robię dla siebie jakby co xD

#remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
krzaczor93 - Fotka jest kradziona z jakiegoś Amazona ale generalnie obrazuje analogic...

źródło: comment_1644469113hCHEKWEv1cAHqb4Ht0Ntit.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzaczor93: koncepcja ma sens ale ja bym #!$%@?ł duży gwintowany pret i osadził go głęboko na chemii. I dopiero do tego bym montował balustradę.
Wez pod uwagę że to nie detal ale coś użytecznego. I może być podatne na obciążenia oraz wyrywanie.

  • Odpowiedz
@krzaczor93: może nie poleci ale na bank ścianą pęknie. Ja bym kupił pręt gwintowany i Litwę chemiczna do wyciskania jak silikon. Montowaliśmy na tym balustrady na wieżowcu na balkonach i trzyma że #!$%@? ja #!$%@?


@zalogowany_jako: Jak gruby ten pręt? Zdecydowałem się na chemiczną ale obawiam się, że jak wywalę dziury po 24 mm to ściana i tak pęknie; to dzieło majstrów schyłkowego PRL zrobione z tego, co
krzaczor93 - > @krzaczor93: może nie poleci ale na bank ścianą pęknie. Ja bym kupił p...

źródło: comment_1644492586xhDsnNzXLQtxV4Ku1eRPHn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzaczor93: daj pręt 10 nikt na tym się wieszać nie będzie. Wiertło 14 żeby towaru tam w ścianie zostało. Nie zapomnij wydmuchać otworu z pyłu. 10cm spokojnie starczy na głębokość. Ile punktów będziesz robić?
  • Odpowiedz
@krzaczor93: Tak jak kolega jeden pisze, kotwą chemiczną wkleić pręt gwintowany np 16mm żeby na tym odcinku co jest przerwa w ścianie było stabilne, dokręcić zaslepić i gotowe. Tylko pamiętaj ze ten otwór trzeba dobrze wydmuchać czymś zanim klej dasz, bo nie zlapie.
  • Odpowiedz