Wpis z mikrobloga

@2-Fenyloetyloamina: Problem jest taki, że codziennie korzystasz z usług i towarów świadczonych przez ludzi, a sama prawdziwą przysługę wolisz wyświadczyć psu (i to cudzemu), a nie człowiekowi. Człowiek się może odwdzięczyć za dobroć w konkretny sposób, a pies? Nawet tego nie zrozumie, najwyżej pomerda ogonkiem. Może budujmy szanujące i współczujące sobie nawzajem społeczeństwo, bo to na sobie najbardziej możemy - nawet musimy - polegać gdy mamy problemy. Dbamy o zwierzęta, ale
Ale w moim mniemaniu też nie warto pomagac ludziom, ot co.


@zmasowanyatak: za to psom, które równie dobrze można by było uśpić warto pomagać? XD

Ale zróbmy równowagę, ja będę wpłacać na zwierzaczki a ty na ludzi, ok? Wtedy wszyscy będą szczęśliwi.


Wpłacaj sobie na co chcesz. Ja mam tylko nadzieję, że gdy będziesz w potrzebie to będziesz szukał pomocy u tych psów, a nie u ludzi.
które równie dobrze można by było uśpić


@trevoz: ludzi też można uśpić. Tyle sensu właśnie ma twoja wypowiedź.

gdy będziesz w potrzebie to będziesz szukał pomocy u tych psów, a nie u ludzi.


@trevoz: po pierwsze, ja płacę podatki żeby inni ludzie mi pomogli (mam tu na myśli właśnie te NFZ i inne usługi do pomocy ludziom). Po drugie, nigdy nie brałem pomocy od obcych ludzi, nawet gdy byłem w
@trevoz: widzę, że dobrze ci się rozmawia samemu ze sobą bez chęci poznania faktycznego powodu mojego podejścia w tej sprawie. Nie będę cię zbijał z tego tropu.

Ale jesteś jednym z powodów dla którego wolę wpłacić hajs na zawszonego kundla niż na umierającego na białaczkę jakiegoś bartusia. Bo ludzie lubią wartościować pomoc. Bo jak można na kundla zamiast na dziecko?
Jak możesz coś takiego pisać pod wpisem o zmarłym chłopaku.


@trevoz: to nie jest wpis o martwym chłopaku xD

@Grash-Varrag-Arushat: psa od czapy też ci nikt nie uśpi w Polsce a więc mój komentarz miał tyle samo sensu co tamtego dzbana.
@Francisco_dAnconia: zwierzęta odczuwają emocje a więc empatia jak najbardziej obejmuje również zwierzęta, to że definicja odnosi ją jedynie do ludzie nie zmiania faktu, że można być empatycznym w