Wpis z mikrobloga

@Kazadum: dziękuję, o takie protipy mi właśnie chodziło. Btw a jeżeli zamiast jednego gniazdka chciałbym mieć 2 w jednym miejscu ( konsola + tv) to robi się to na jednym kablu, czy potrzeba 2?
Urządzenia te nigdy nie będą korzystać z internetu jednocześnie
@xspeditor: Jak będzie mała skrzyneczka, to nawet we własnym zakresie daj większą, żeby router się zmieścił. Ten router będzie miał wbudowany switch - czyli będzie miał kilka gniazd LAN, do których podepniesz sobie pomieszczenia). Spróbuj się dogadać, żeby dali porządne kable, bo pewnie będą kładli zwykłe najtańsze Cat5, a fajnie jak by dali Cat6e (za 10 lat łącza w domach będą chodziły na sprzęcie 10G, ale żeby to dobrze działało potrzebny
@xspeditor: to zależy co wchodzi do domu i czy potrzebny jest ruter i jaki to ruter. Zazwyczaj są w takich urządzeniach wyjścia LAN i do nich wpinasz kabel. Tylko trzeba uważać na to czy kabel ma czy prosty czy krosowany o tym sobie doczytaj w necie, ale karty sieciowe są się w stanie auto krosować a przerobić kabel też nie problem. Jak brakuje ci wyjść LAN w ruterze to wtedy podpinasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@printf: jasne, rozumiem.
Czyli tak najprościej mówiąc- jeżeli w projekcie dewelopera mam gniazdka lan to one będą się schodzić do jednej skrzynki, a tam juz podłącze się do routera od dostawcy internetu?
@xspeditor: i tak gdzieś musiałby być bo albo walisz po 3 przewody do każdego pokoju i zakładam a masz powiedzmy 4 to taje ci 12 przewodów a rutery to zazwyczaj są na 4 kanały wiec o 8 za mało i potrzebujesz swatcha co jest na 9 kanałów co najmniej obok rutera. Generalnie urządzeń w sieci nie unikniesz, możesz jedynie zaplanować to trochę i znaleźć miejsce aby je schować . Jeśli nie
dziękuję, o takie protipy mi właśnie chodziło. Btw a jeżeli zamiast jednego gniazdka chciałbym mieć 2 w jednym miejscu ( konsola + tv) to robi się to na jednym kablu, czy potrzeba 2?

Urządzenia te nigdy nie będą korzystać z internetu jednocześnie


@xspeditor: Jak wolisz, mozna pociagnac 2 kable a mozna jeden kabel i podpiac switcha malego ktory "rozgalezi" sygnal. Kwestia co jest wygodniejsze. Ja bym wolal raczej ektra kabel niz
@xspeditor: Trzeba było zadać to pytanie, gdy instalacje były układane. Teraz niewiele zrobisz. Najwyżej podłączysz kolejne urządzenia.
Znając realia, to położone są najtańsze kable cat. 5e.
@xspeditor: Ogolnie cat5e dobrej jakosci starczy do gigabita a switche mozesz podpinac kaskadowo, czyli switch za routerem, za switchem kolejny switch, mozesz miec nawet 4 switche podpiete do routera i reszta podpieta przez switcha. Wazne zebys switche mial gigabitowe i podpinal kazdy jednym kablem do poprzedniego routera/switcha, jesli podepniesz dwoma zrobisz petle, psujac sobie siec, co wymaga odlaczenia drugiego kabla i resetu, tak samo z switchami za switchem. Cos takiego mozna