Wpis z mikrobloga

Zasady osbywania kwarantanny/izolacji są dla mnie niezrozumiałe, może ktoś mi to wytłumaczy na chłopski rozum. Mieszkam z różowa, oboje jesteśmy zaszczepieni, ja druga dawka 31 maja 2021, różowa druga dawka jakoś w grudniu. Różowa źle się czuła, wczoraj zrobiła sobie kupiony test z apteki i wyszedł pozytywny, więc dzisiaj zapisała się na test taki oficjalny, który ma mieć zrobiony jutro rano. Od tego momentu różowa na kwarantannie, ja z tego co rozumiem nie. Jeżeli jutro test potwierdzi Covid i różowa zacznie izolacje, to ja mimo zaszczepienia będę musiał przebywać na kwarantannie?
#pytanie #koronawirus
  • 20
@oficjalniemartwa no co chwilę zmieniają te zasady i ciężko to ogarnąć. Zaszczepiony jestem, ale żałuję bo od tego czasu co chwilę jakieś infekcje. Różowa nie zachorowała na Covid nie będąc zaszczepiona, mimo że miała dużo kontaktu z chorymi + ze mną kiedy byłem chory, a teraz chwilę po szczepieniu ją złapało
@ajag: Tak. Panna na kwarantannie do czasu wykonania testu. Ty na razie jesteś przezroczysty dla systemu.

Jeśli po teście wyjdzie jej pozytyw to Ty masz kwarantannę na czas jej choroby +7 dni.
Ale jako nakłuty masz prawo uwolnić się z tej kwarantanny w dowolnym momencie, wykonując test PCR.
@Hondor czyli jak jej jutro przyjdzie pozytywny, to idę na kwarantanne, ale mogę od razu zapisać się na test i następnego dnia gdy wyjdzie mi negatywny to jestem zwolniony z kwarantanny?
@ajag: odpowiedź mi na jedno pytanie.. czy po tym oficjalnym teście dziewczyna dostanie jakieś specjalne leczenie? Jak uzyskać wynik pozytywny to będzie miala zalecony jakiś protokół leczenia/postępowania? Jak nie to po co szła na test skoro wie, że jest chora?
@ajag: 17 dni, 10 dni jej izolacji + 7 dni kwarantanny. Jeżeli chcesz uciec od kwarantanny to zlecenie na test, robisz oficjalny test, wychodzi Ci negatyw i jesteś zwolniony z kwarantanny. Ale dopiero możesz wyjść jak Ci w IKP to odnotują
@michal_0107 tylko ze względu na to że mamy niemowlaka w domu, i różowa uznała ze w razie gdyby dziecko się zaraziło i miało jakieś powazniejsze objawy i trzeba stawić się do szpitala czy coś, to woli być już oficjalnie po przechorowaniu. Nie wiem w sumie czy coś to zmienia, bo w całej tej chorej sytuacji możesz być zaszczepiony 100 dawkami, przechorowany, a i tak jesteś taktowany jak każdy. No a druga sprawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajag: A czy przypadkiem jeśli miałeś druga dawkę 31.05.21, to czy Twój certyfikat nie stracił ważności wczoraj?
@ajag: wlasnie nie rozumiem tego wśród ludzi i znajomych, co chwilę słyszę mam 37.5 i katar no cóż lecę na tescik. Rozumialbym jakby po wyniku pozytywnym lekarz mówił- aha ma Pan covid proszę w takim razie L4 i brać to i to przez x dni, jak nie pomoże to proszę na konsultacje. Sam nie mam dziecka i rozumiem obawe o jego zdrowie. Dużo zdrowia dla was i maluszka niech wam się
@Leher nie wiem, na tej aplikacji mObywatel jest certyfikat i tam ciągle mam datę 31 maja 2022.nawet jeśli skrócili to nie mam do końca lutego?
@zapomnialmatoljakdebilembyl no niestety, tak czy tak musiałbym się zaszczepić bo robie w mundurówce i niezaszczepieni mieli różne nieoficjalne konsekwencje. Jeżeli trzecia dawkę obowiązkowa dla służb wprowadza to też będę musiał przyjąć te dawkę...
@ajag: Jeśli jej wyjdzie pozytywny to dostaniesz skierowanie na test, jak poda Cie do sanepidu, jeśli będziesz miał negatywny, jestes zwolniony. Póki co jesteś wolny.