Wpis z mikrobloga

Od tysięcy lat człowiek z Europy swoją dietę opierał głównie o produkty roślinne, szczególnie kasze. Natomiast mięso jedzono rzadko, najwyżej kilka razy w roku. Wynaturzenie, które niedawno nastąpiło, czyli częste jedzenie mięsa, powoduje wiele złego dla ludzi, innych zwierząt i całego świata.
Oto prawda o dzisiejszym mięsie (jeśli tą chemię można tak w ogóle nazwać):

Mięso to morderstwo.
Mięso to cierpienie.
Mięso to śmierć.
Mięso to choroby.
Mięso to oszustwo.
Mięso to wynaturzenie.
Mięso to zniszczenie.
Mięso to tragedia.
Mięso to depresja.
Mięso to głupota.
Mięso to zło.

#mieso #rolnictwo #ciekawostki #kuchnia #weganizm #wegetarianizm #gotowanie #polityka #dieta #swiat #zdrowie #nauka #historia #europa
Pobierz
źródło: comment_1643782075T634Lw7OVfTvo3PUR9yEmb.jpg
  • 39
Zamiast normalnie pokazać, że ograniczając/całkowicie przestając jeść mięso można normalnie żyć, uświadamiać ludzi, ze jego ograniczenie w wielu przypadkach może przynieść poprawę zdrowia i w normalny sposób promować wegetarianizm/weganizm, to przychodzi @nowyjesttu co chyba ma trociny zamiast mózgu i #!$%@? taki wysryw, który jedyne co robi to jeszcze bardziej polaryzuje w tej kwestii xD
@norbert108: Zacofane ludy 3 świata chyba nie czytają wykopu? Dlatego piszę do Europejczyków, poza tym niektóre ludy pozaeuropejskie jadły dużo mięsa tysiące lat temu, zresztą ich średnia długość życia jest bardzo krótka przez to. Hitler jaki był to każdy wie, ale miał też dobre strony. Chiał po wojnie by Niemcy przeszły w 100% na wegetarianizm. Uważał, że jedzenie mięsa to wynaturzenie, krzywdzi zwierzęta i powoduje raka, co okazało się teraz 100%
@norbert108: Właśnie biała, europejska rasa została "zainfekowana" obcymi wpływami kulturowymi, jedną z nich jest częste jedzenie mięsa, ale też i mnóstwo innych, nie naturalnych czynności jak picie kawy i całe mnóstwo innych i tego należy się pozbyć i tyle.
@Ranger: Badania archeologiczne prowadzone w Polsce (Biskupin), Niemczech oraz w Danii, a także różne podania historyczne potwierdzają, że ludzie jedli mięso najwyżej kilka razy w roku. Jedzono głównie kasze, ale też trochę ryb (głównie słodkowodne), a także jaja oraz nabiał. Kasze czy coś w rodzaju owsianki stanowiło podstawę diety.
@kubelek_klasik: @kaitek666: Nie uważam, że kwestia moralna to indywidualna kwestia każdego. Czy mordowanie dzieci to też indywiduwalna kwestia każdego? Ja staję w obronie wyzysku zwierząt bo staję w obronie sprawiedliwości dlatego krzywdzenie zwierząt musi być karane w najwyższym stopniu i zwierzęta powinny być realnie chronione przez prawo.
Kwestia zdrowia to też nie indywidualna sprawa tak naprawdę, ale można by to jeszcze tak nazwać.
Kwestia środowiska to sprawa wszystkich.
@nowyjesttu: ja też tak nie uważam, miałem nawet wyedytować komentarz i dodać nawias, ale wykop już nie pozwolił. Chodziło mi o to że o ile to jeszcze mogę uznać za kwestię do dyskusji, tak wpływu na środowisko już zdecydowanie nie i to powinno zamykać temat.
jak picie kawy i całe mnóstwo innych i tego należy się pozbyć i tyle.


@nowyjesttu: Da tawarisz. Niech zawszone karły rekacji i zgniły kapitalistyczny zachód odstawi używki. Wszak te nie towarzyszom ludziom od początków cywilizacji, a małpy i słonie w ogóle nie wpierdzielają sfermentowanych owoców, żeby być na haju... A nie, czekaj...
@rolnik_wykopowy: OP nie pisze zbyt mądrze (ogolnie sie zgadzam, ze mieso to morderstwo, ale ma marne argumenty), ale ty tez sie wyglupiłeś. Czlowiek jest na takim poziomie rozwoju umyslowego i technologicznego, ze w przeciwienstwie do innych zwierząt, nie musimy jesc mięsa, zeby przetrwac. Niektorzy z nas rozumieją tez, ze konsumpcja miesa nie jest etyczna. Dieta wegańska z suplementacją b12 jest w pelni wartosciowa, moze być tania i różnorodna.