Wpis z mikrobloga

Fox News.
Tucker Carlson rozmawia z jednym z kierowców z #freedomconvoy2022

Kierowca mówi że chciał pokazać na przejściu granicznym paszport szczepionkowy, a strażnik na to że nie potrzebne, bo śledzą jego telefon który jest połączony z paszportem i już wiedział że może przekroczyć granicę zanim w ogóle do niego podjechał.


#kanada #polska
#zycietruckera #koronawirus #protest
#truckersforfreedom
  • 12
@covid_duck: Appka ArriveCAN, której używamy jest podłączona do systemu CBSA, dlatego nie trzeba pokazywać QR kodu przy wjeździe do Kanady. W tej appce wbijasz datę, producenta szczepionki i robisz zdjęcie karteczki czy karteczek ze szczepień. Sęk w tym, że CBSA nie ma żadnej możliwości zweryfikowania czy rzeczywiście jesteś zaszczepiony.
Jak do pory Amerykanie ignorują nakaz sprawdzania czy kanadyjscy kierowcy są zaszczepieni.
Pozdrawiam
@covid_duck: Nie ma sprawy. Granicę przekraczam prawie codziennie, więc dobrze się znam z oficerami i znam ich systemy "od kuchni". A na dodatek miałem problem z appką. W ich systemie wyświetlało tylko jedno szczepienie, a ja miałem wbite dwa. Przeinstalowałem appke i problem znikł. Większość kierowców to dość prości ludzie. Nie mają pojęcia, że jest ochrona danych medycznych i rząd federalny nie ma do nich dostępu. Ba nawet część oficerów nie
@yhbgrobdoivbvwamsv: Zdecydowana większość nie używa paszportów. Mamy Fast Cardy odpowiednik Nexusa. Kamerą z telefonu łapiesz Fast Card i wszystko jest automatycznie wypełnione. Problem w tym, że na samym końcu apka nie potrzebnie generuje QR kod i stąd to zdziwienie.