Wpis z mikrobloga

Dawno nie byłem tak wykończony chodzeniem do pracy. Ledwo co funkcjonuje i jestem całkowicie wybity z rytmu. Niekiedy budzę się i nie wiem, czy dzisiaj znów idę do roboty, lub jaka jest pora dnia, raz to nawet zdarzyło mi się zasnąć do pracy. Mieszkanie wygląda jak chlew, a to dla tego, że nie mam siły go sparzać. Za kilka godzin będę znów kontynuował ten smutny rytuał czynności, ten taniec schematycznych ruchów dzięki, którym mam za co żyć i za co spłacić kredyt zaciągnięty jeszcze przez moich rodziców. Tak w ogóle, to muszę w końcu iść na cmentarz, bo dawno nie byłem. Trzymajcie się.
#przegryw ##!$%@? ##!$%@?
źródło: comment_1643341680sVv7QPf0ED8jcaEYCRveu7.jpg
  • 39
@CulturalEnrichmentIsNotNice człowiek, takie dające się we znaki poczucie to objawy depresji lub innej choroby. Myślę, że powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty. Do psychiatry możesz się zapisać bez żadnego skierowania - swiatprzychodni.pl to strona, na której znajdziesz lekarzy z NFZ dostępnych w twojej okolicy. Wystarczy jedna wizyta i przełamiesz rytuały, co od razu Ci pomoże ()
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Nie czytaj tych bałwanów od „będzie lepiej” albo tych którzy wysyłają cię do psychiatry.
Jeśli jesteś fizycznie wykończony (a przecież jest rano) to koniecznie zrob cały panel badań tarczycy.
Są na fejsie grupy osób z chora tarczyca, w Polsce wszyscy lekarze cię będą spuszczać na drzewo, nawet jak TSH wyjdzie ci w normie to nie daj sobie wmówić ze wszytsko jest ok.
Jeśli to tarczyca to twoje życie baaardo się
@Suheil-al-Hassan ale ich brak nie ma oznaczać, że stopniowo nie jest się w stanie funkcjonować we własnym domu......

Rozumiem, że uczęszczałeś na wiele terapii i byłeś leczony na potwierdzoną przez lekarza chorobę, która jest depresja i chcesz się podzielić swoją historią, jak mimo to wstajesz do pracy i masz siłę nie szczać pod siebie, jeść coś innego niż zupki chińskie a Twój pokój nie wygląda jakby ktoś w nim nasrał?

Nie wiesz,
@WroziaZebuzia: Jego wykańcza chodzenie do pracy.

Za kilka godzin będę znów kontynuował ten smutny rytuał czynności, ten taniec schematycznych ruchów dzięki, którym mam za co żyć i za co spłacić kredyt zaciągnięty jeszcze przez moich rodziców.

Ja też mam tego dość. Gdy nie chodzę to gotuję, sprzątam. A jak chodzę to się zdarza że aż do weekendu nic nie robię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Suheil-al-Hassan: myślę że powinniśmy diagnostykę zostawić specjalistom, a nie snuć domysły na podstawie wpisu z wykopu. A twierdzenie, że mi nie pomogło, więc nie warto, to trochę jak odradzanie osobie z nowotworem pójścia do onkologa, bo znasz kogoś kto się leczył a i tak umarł.
A tak w ogóle, to zweryfikuj też czy Twoja terapia była odpowiednia dla Ciebie, bo jak w każdej specjalizacji medycznej, i w tej można trafić na
@Suheil-al-Hassan nie wiem do czego dążysz. Chcesz sympatii, gratulacji, czy tego, żeby OP się pogodził ze swoją rzeczywistością?

Typ nie został anarchistą i punkiem, przestając sprzątać, tylko mu to przeszkadza, a życie traci sens. Psychiatria, leki, nie mają dać nam poczucia szczęścia i nadać życiu sens, tylko pozwala się nam odnaleźć w tym skomplikowanym świecie, pogodzić ze śmiercią najbliższych, zrozumieć, że normalna liczba myśli samobójczych u zdrowego człowieka wynosi ZERO.

Można myśleć
@Suheil-al-Hassan nie mam zielonego pojęcia, jesteś enigmatyczny i podrzucasz nic nie znaczące i nieadekwatne do sytuacji zdania. OP źle się czuje ze swoim życiem skupionym wokół #!$%@? na kredyt. Nie ma siły na sprzątanie, więc syf dookoła dobija go jeszcze bardziej. Nie widzi drogi wyjścia z tej sytuacji.
Zaproponowałam, żeby skorzystal z pomocy lekarzy.

Ty napisałeś, że masz problemy i, jak przestajesz chodzić do pracy to jest lepiej.
@Suheil-al-Hassan bo nie napisałeś absolutnie nic, co by cokolwiek wniosło OPowi choćby miligram pomocy i kwestionujesz przez pryzmat własnych doświadczeń moje podejście do terapii i psychiatrii.
Nie napisałeś nic konkretnego a jednocześnie tworzysz kolejne kanały niedopowiedzeń.
@WroziaZebuzia: @Suheil-al-Hassan: @RozowaZielonka: @DunningKruger: Na wstępnie się spodziewałem, że nie spodziewałem się, że mój wpis spotka się z takim odzewem. Już tłumaczę (właściwie powinien napisać to już we wpisie). Przyczyna moje złego stanu zdrowia, zaburzeń snu i ogólnego samopoczucia w tym chcę do ogarniania tak oczywistych czynności jak sprzątanie jest grafik jaki otrzymałem. Pracuje na produkcji, system czterobrygadowy po 12h (dlatego dopiero teraz Wam odpisuję), gdzie po kilku