Wpis z mikrobloga

@inv_: Państwa narodowe to wymysł władców aby lepiej zmotywować motłoch do walki za ich interesy. Głupotą jest umierać za "ojczyzne". Jedyne co sie liczy to życie moje i mojej rodziny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inv_: zostaje, robię zapasy jedzenia i czekam. Po wojnie jak nie będzie nikogo to mogę brać nieruchomości ludzi którzy uciekli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@inv_: dezintegracja społeczna poszła za daleko, żeby jakąkolwiek wojna masowa miała miejsce. Nikt nie będzie już ginął za interesy oligarchów i biznesu, zwłaszcza że taka wojna w Polszy byłaby rajem dla różnego rodzaju Mejz, skorumpowanych polityków i wojskowych. Poza tym nawet zawodowi żołnierze USA stereotypowo są wyśmiewani jako rogacze do potęgi, co dopiero by się działo z żołnierzami poborowymi xd
najpierw piszesz, jak to należy ginąć za swój kraj, a potem mówisz, że od lat mieszkasz w DE, jedno wielkie xD z Ciebie


@Tratak: Ale ja będę ginął za śwój kraj czyli Niemcy, bo tu mam cały swój majątek, rodzine i znajomych. Przyszło ci to do łba?
@inv_:
"Do prostego człowieka"

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i
@inv_: Polska na mnie pasożytuje ile wlezie, bo "Polska" to obecnie 40% pasożytów społecznych, którzy rujnują przyszłość całej reszty. Bronić tego cyrku nie zamierzam, bo i tak dla Polski jestem tylko niewolnikiem, bez wpływu na politykę, który ma tylko pracować więcej i więcej, płacić więcej i więcej, by elektoratowi starczyło na Harnasia.
@inv_: Dla mnie Polska to moja rodzina, rodzice, rodzeństwo. Jeżeli udało by mi się wszystkich ewakuować do bym uciekał jak najdalej. Jeśli z jakiś przyczyn nie mógłbym wyjechać z nimi - zostałbym dla nich, żeby im pomóc jak się da.

Czy to samolubne? Czy to egoistczne, mało patriotyczne? A czy patriotycznym jest działanie obecnego rządu który jak mały szczeniak jest pierwszy do krzyku, ale jak trzeba odważnych decyzji to pierwszy spieprzy
@Kipper To nie chodzi o kreski na mapie, tylko o ludzi, którzy wyznają podobne wartości, podobna kulturę, tradycje. Polska to kraj, w którym masz swoją rodzinę, bliskich, wspomnienia, swój dom. I dla każdego patrioty swój kraj powinien być ważny, ale nie w rozumieniu kresek na mapie, tylko czegoś więcej.