Wpis z mikrobloga

Mirki hipotetycznie jakby była pewność na 100% ze np. Ruscy zaatakują Polskę za 2/3dni i byłaby możliwość normalnej ucieczki (granice otwarte itp) to uciekacie czy zostajecie?
Ankieta niestety w kom bo wypok mobilny :/
#wojna
  • 168
  • Odpowiedz
Dla was ojczyzna = rząd/ politycy.


@Janusz_z_Rivii: Dla mnie "ojczyzna" nie znaczy praktycznie nic. Nieporównywanie wyżej cenię sobie życie swoje i swoich bliskich, niż jakiś kawałek ziemi leżący w sztucznie wyznaczonych granicach terytorialnych. Mam się dać zabić dla kawałka ziemi?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kipper Ja się po części zgadzam z tym co napisałeś, choć nie uważam, że ten kraj to dno i że to że mówimy tym samym językiem jest bez znaczenia. Co do reszty pełna zgoda.
  • Odpowiedz
@inv_: każdy kto zostaje to chyba nie widział jak obecnie wojna jest prowadzona a wystarczy pooglądać filmiki z wojny Armenii z Azerbejdżanem gdzie chłopaki ledwo wysiedli z wojskowej ciężarówki i od razu dostali rakietę z drona.
  • Odpowiedz
Będziecie obywatelami drugiej kategorii.


@Janusz_z_Rivii: Ciągle to słyszę w kontekście emigracji i mam xD
Jeśli żyjesz w Polsce, zarabiasz więcej niż średnia krajowa, chciało ci się uczyć, rozwijać zawodowo, pracować nad sobą, masz jakiś cel do którego dążysz to żyjąc w tym kraju jesteś traktowany jak człowiek drugiej kategorii. Na każdym kroku widzisz jak ludzie którzy są twoim przeciwieństwem, którym się nie chciało wychodzić ze swojej strefy komfortu, ryzykować, rozwijać, wprowadzać
  • Odpowiedz