Wpis z mikrobloga

Mirki hipotetycznie jakby była pewność na 100% ze np. Ruscy zaatakują Polskę za 2/3dni i byłaby możliwość normalnej ucieczki (granice otwarte itp) to uciekacie czy zostajecie?
Ankieta niestety w kom bo wypok mobilny :/
#wojna
  • 168
  • Odpowiedz
@invit: brzmisz jak freethinker, którego na wojnie by #!$%@? przy pierwszej możliwej okazji

W Polsce nie opłaca się nic budować, bo przyjdzie drugi Polak katotalib, powie ci że #!$%@? i jeszcze ci to #!$%@? i z krzyżem na piersi powie, że powinieneś mu to oddać, bo jesteś antypolakiem. Nikt normalny nie chce budować niczego z takimi ludźmi wokół
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Wy nie chcecie budować Polski. Chcecie tylko brać i brać a jak wam nie dają tego czego chcecie to mówicie albo wy #!$%@? albo ja stąd #!$%@?. Roszczeniowa masa która myśli że pozjadała wszystkie rozumy.

@invit:

Chcemy budować, ale w pokoju. To nie zwykli ludzie wywołują wojny tylko psychopaci u steru. Niech oni więc sobie wojują.
  • Odpowiedz
@inv_: Wcale się nie dziwię wynikom ankiety, poczucie patriotyzmu buduje się latami i bardzo łatwo można z niego "wyleczyć" dużą część społeczeństwa polityką kolejnych rządów.
  • Odpowiedz
@invit:

Chcecie tylko brać i brać


Doprawdy? Ja mam raczej wrażenie, że to mi zabierają i zabierają. Każdego dnia użeramy się z naszym własnym rządem, który traktuje obywateli jak gówno i nie potrafi kierować tym krajem, a potem ten sam rząd chowa się po bunkrach i krzyczy "młodzi, walczcie w imieniu ojczyzny xD". Ja... #!$%@?.

Gdyby na pierwszy ogień zawsze szli politycy, to nagle okazałoby się, że można mieć świat bez
  • Odpowiedz
@Kipper:

Gdyby w czasie pierwszej czy drugiej wojny ludzie mieli takie podejście teraz mowilbys w innym języku.


Nie mówiłby, bo by go nie było więc nie mógłby odczuć "żalu", że ludzie mieli takie podejście

@kleopatrixx widzisz xd to nie chodzi o to, że jestem prześladowany, ale kult tej wdzięczności dla przodków jest bardzo duży w narodzie xd
  • Odpowiedz
Ja bym uciekł do Hiszpanii albo na Lazurowe Wybrzeże i leżąc na plaży w cieniu palm pisał pochwalne wiersze na cześć naszych bohaterów, którzy zostali w kraju. Później za sto lat dzieci by się uczyły o mnie w szkołach, że byłem wielkim patriotą na obczyźnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inv_: Gdzie będziesz uciekał? Zostawisz wszystko co masz aby stać na mrozie pod granicą z Niemcami. Jak już by cię wpuścili, to by cię wsadzili do jakiegoś obozu.
  • Odpowiedz
@inv_: #!$%@?ąc od tego, czy jest w ogóle sens umierać za kraj, branie udziału w wojnie z Rosją, która jest z góry przegrana to absurd. Nic Polsce nie przyjdzie z tego, że jej ziemię użyźni kolejne młode pokolenie w interesie zachodu, który potem dogada się kosztem Polski z Rosjanami. Nie uciekam, chowam się na parę dni, bo za parę dni będzie po wszystkim, a w polskim burdelu, jeszcze do tego w
  • Odpowiedz
90% by #!$%@?ło XD jak wy to widzicie jak nagle 30 milionów ludzi nagle #!$%@? z kraju kwitnącej cebuli? Oczywiście wszyscy by chcieli wczesniej zatankować samochody do pełna i zrobić zakupy.
  • Odpowiedz
@inv_: idę się tłuc za Morawieckiego, godek i całą resztę. W życiu nie trzynastej broni w ręku się to żaden problem bo i tak bym jej nie dostał. Będę dumnie stał z proca zrobiona z polskiej leszczyny i wypatrywał na niebie pocisku który zwolni mnie ze służby. Bóg honor ojczyzna
  • Odpowiedz
@inv_: w przypadku ucieczki po wypowiedzeniu wojny na granicy z Niemcami pewnie zastaniecie taki widok ¯_(ツ)_/¯


@MyOwnWorstEnemy Niemcy lubią łamać międzynarodowe prawo i jeszcze bardziej lubią pstrzecyna cierpienie innych, więc nie zdziwiłbym się jakby zamknęli granice dla osób uciekających przed wojną do najbliższego państwa.
  • Odpowiedz
branie udziału w wojnie z Rosją, która jest z góry przegrana to absurd.


@niekibicujepilkarzom: xD Polska przyjmie główne uderzenie Rosji i przez Polska przejedzie kontrofensywa NATO. Nikt nie może się cofać non stop przed Rosją. Chyba że Polska przestanie być sojusznikiem USA i Europy, ale chyba nikt normalny nie chce z Polski zrobić kolonii Chin.

Nie ma możliwości, żeby zachód przegrał wojnę z Rosją.

w interesie zachodu, który potem dogada się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@revente to przykro mi, że tak uważasz, albo masz takie relację z rodziną.Gdyby w czasie pierwszej czy drugiej wojny ludzie mieli takie podejście teraz mowilbys w innym języku.

@Kipper: na pewno by mu się żyło gorzej w Niemczech niż we wspaniałej Polsce xD
  • Odpowiedz
@Gallg: powiedziałbym raczej, że nie ma możliwości. Jak nie mieszkasz blisko granicy, to cię Czesi lub Niemcy złapią na niej. Mało tego, jak nie chcesz walczyć to może się ukryj? Bo Niemcy i Czesi oddadzą was Polsce.
Niemcy i Czesi nie wyślą własnych żołnierzy żeby ginęli w polskim błocie, żeby Polacy sobie uciekali.

No chyba że ktoś ma jakieś wielkie zdolności lub ma kupę szmalcu. Jest lekarzem czy inzynierem z językiem
  • Odpowiedz