Wpis z mikrobloga

Mirki hipotetycznie jakby była pewność na 100% ze np. Ruscy zaatakują Polskę za 2/3dni i byłaby możliwość normalnej ucieczki (granice otwarte itp) to uciekacie czy zostajecie?
Ankieta niestety w kom bo wypok mobilny :/
#wojna
  • 168
  • Odpowiedz
@Kipper: Aż mnie oblało tym wylewającym się z tego komentarza patosu. Żaden dziadek czy babcia nie chcieliby aby ich wnuk mający całe życie przed sobą za nich ginął. To samo Twoi rodzice, sami woleliby oddać cały majątek aby ich syn czy córka miała kasę na wyjazd i przeżycie. Oczywiście duma pewnie człowieka przepełnia. Ale iść do grobu z dziadkami i rodzicami tylko dlatego ze Ci wolą czy muszą zostać to działanie
  • Odpowiedz
@Wedam: Jeżeli zachód nam pomoże tym bardziej poświęcanie własnego życia, żeby zachód miał 24 godziny więcej nie ma sensu. Wiem, wiem, co powiesz, że pomogą nam tylko, jeśli sami pokażemy wolę walki to absurd, jeden z największych w polskiej myśli politycznej. USA wyzwoliły Francję, która kolaborowała z Niemcami we własnym interesie, Rosjanie wyzwolili Polskę od Niemców we własnym interesie i we własnym interesie dali nam granicę na Odrze, a nie w
  • Odpowiedz
pomogą nam tylko, jeśli sami pokażemy wolę walki


@niekibicujepilkarzom: nie, pomogą nam, nawet jeśli Polacy będą #!$%@?ć. Tyle że wyłapią Polaków (mężczyzn zdrowych w sile wieku), jeśli dowództwo armii uzna, że ci Polacy są potrzebni na froncie. Myślisz, że Niemcy wyślą własnych chłopców, zamiast w pierwszej kolejności wyłapać Polaków? dobre sobie.

więc nie ma co tych strat powiększać hekatombą zawodowego wojska i młodych rekrutów, którzy będą mięsem armatnim


@niekibicujepilkarzom: ale
  • Odpowiedz
  • 0
@inv_ Ja bym został. Polska to dla większości z was kreski na mapie. Dla mnie jest to mój dom, tereny i ludzie których kocham. Za jakieś niezwiązane ze mną tereny nie chciałbym walczyć ale swojego kawałka ziemi, domu w którym się wychowałem bym nie zostawił.
  • Odpowiedz
@inv_: #!$%@? byśmy mogli uciec, może ci z zachodniej Polski i południa będą mieli jeszcze szanse, ale centrum wschód i północny wschód daleko nie ucieknie.

Ja sam oczywiście tak jak wszyscy wolałbym zachować szansę na życie i #!$%@?ć, każdy kto mówi inaczej kłamie i nie zdaje sobie sprawy jak silne są emocje przetrwania w razie zagrożenia. Ale pewnie i tak nie miał bym możliwości uciec, tym bardziej uciec z rodziną, więc
  • Odpowiedz
@Kipper: starsze pokolenia mają dużo więcej zasobów niż młodzi. Jak się boją wojny to nich się wyprowadzą jak najdalej a nie wymagają od młodych by robili za mięso armatnie na barykadach.

A nie sorry. Nawet nie będzie barykady. Ostatnim świadectwem ich życia to będzie nagranie w podczerwieni jak uciekają przed pociskiem z drona...
  • Odpowiedz