Wpis z mikrobloga

Jak można dzień w dzień przeglądać taki zestaw informacji jak poniżej i pozostać zdrowym na umyśle? Fakt, może nie żyjemy obecnie w jakimś cudownym świecie, ale to już jest przegięcie. Wszędzie źle - tragedie, zbrodnie, zagrożenie wojną, covid, niepowodzenia i inne negatywne rzeczy. Żeby to jeszcze zostało podane w stonowany sposób (jako neutralny komunikat - np. drugi komunikat od góry "z dramatem w Warszawie" dotyczy zwierzęcia w zoo), ale nie, trzeba nastraszyć najbardziej i przy od czasu do czasu wrzucić jakiś clickbait. Z wykopem jest podobnie, ale przynajmniej można choć po części przefiltrować ten ściek.


#media #swiat #dziennikarstwo
źródło: comment_1643084717VYIpfq29629kYFCJ9VNJqi.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WR9100: Obadaj ile spoko tematów przepada w wykopaliskach. Moja teoria jest taka: przez to, że ludzie żyją bez emocji takie tematy dobrze się sprzedają.
@WR9100: Wszelkiego rodzaju newsy powinny się nazywać "najgorsze wiadomości". Włączasz sobie taki serwis, albo bierzesz gazetę i czytasz top 10 najgorszych wiadomości ze świata
Ale wiecie, że te artykuły są wydawane przez automaty na podstawie ich klikalności? Po prostu to jest to co ludzie chcą czytać...
@WR9100: ostatnio jak byłem u babci to leciało TV w tle. Wg tego co oni tam przekazują to mamy obecnie kataklizm pandemiczny, światu grozi wielkie niebezpieczeństwo bo ludzie się nie szczepią, szpitale nie nadążają z leczeniem, trupy walają się po ulicach itp. Dodaj teraz do tego straszenie wojną (chociaż to akurat jest realny problem, nie tak jak wirus).

Babcia oczywiście przerażona, że tak źle się dzieje na świecie i wg niej
@DrDevil: @kels: @loginnawykoppl: współczesne media zawsze były nastawione mniej lub bardziej na sensację, ale można zaobserwować regres przez kilka ostatnich lat. Oprócz licznika z danymi do korony, nie było też kiedyś np. czerwonej lub czarnej planszy na początku strony, gdzie podają najbardziej "szokujące" newsy. Pamiętam też, jak taki onet zaczął wrzucać z kilka lat temu coś w rodzaju nekrologu dnia, gdzie codziennie umarł ktoś mniej lub bardziej znany.

@
współczesne media zawsze były nastawione mniej lub bardziej na sensację


@WR9100: Ale to nie jest ich widzimisię, tylko takie treści są najbardziej klikalne. A im więcej odsłon, tym więcej reklamodawców i większy zarobek. Widocznie teraz jest większa konkurencja, więc muszą stosować kolejne triki, żeby przyciągnąć uwagę. Na portalu informacyjnym, w którym kiedyś pracowałam, najwięcej odsłon miały wypadki drogowe, ludzi interesują tragedie i tyle.
@choochoomotherfucker: mam wrażenie, że lepiej by było gdyby wszystkie główne portale stosowały model subskrypcyjny, tak jak np. Wyborcza, Wprost czy Rzeczpospolita. Koniec naganiania za kliknięciami, ewentualnie jakiś limit darmowych artykułów. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że taki wykop by zbiedniał przez to, ale ogólny poziom mógłby wzrosnąć