Wpis z mikrobloga

Przygody WRAKA w MMA

Za tydzień minie 8 miesięcy jak zacząłem trenować SW, nie sądziłem że aż tak się w to wkręcę. Niedługo zacznę przygotowania do swojej pierwszej walki amatorskiej ale narazie nic więcej nie będę o tym pisać. Trenuję systemem lekki-średni-ciężki tydzień aby podejść do tego z rozsądkiem bo przy mojej wadze i masie mięśniowej nie można zajeżdżać się jak chude szczury. W zależności od tygodnia robię od 6 do 10 treningów z czego zawsze 2 razy trenuję na siłowni. Moja obecna waga to 109-112kg na czczo(sylwetka w komentarzu) i czuję się w niej bardzo dobrze. Technika poprawia się z tygodnia na trening, tak samo z tlenem nad którym teraz mocno pracuję. W tygodniu lekkim robię pełne sparingi, ostatnio wyszło 9 rund po 3 minuty, nie było lekko a na nastepny dzień czułem się jak WRAK. Dostałem solidnego haka od 130kg boksera prosto na nos co sprawiło że nos bolał mnie ponad tydzień, ale chociaż obalenie się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moje treningi na siłowni są przekrojowe, według metody sprzężonej. Dzisiejszy trening był ciężki bo do 7:30 oglądałem UFC więc został wykonany po 5h snu xD Na koniec treningu wleciały 3 tabaty(20s pracy, 10s przerwy) po 6 rund z minutą przerwy miedzy tabatami. Najpierw 500 watów na concepcie, nastepnie 8kg młot w oponę (ok 12 powtórzeń na rundę) oraz rzuty piłką 6kg(ok 15 razy na rundę). Na koniec oczywiście chciało się rzygać, a tętno wywaliło jak u Intrudera wchodzącego na drugie pietro. Na koniec po lekkim rozciąganiu krawieckiego z którym miałem problem ale @Poemat wbił igły i podpiął pod prąd a problem zostal prawie wyeliminowany, chciałem sprawdzić jak wysoko kopnę. Pewnie kolejny wpis dodam dopiero po pierwszej walce, oby poszło dobrze xD

#mikrokoksy #sportywalki
Darksed - Przygody WRAKA w MMA

Za tydzień minie 8 miesięcy jak zacząłem trenować S...

źródło: comment_1642959929fcc96DhkR9rDl0UeV4VXAF.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mastah1: Różnie, mma jest 5 razy w tygodniu podzielone na stójkę, boks, KB, bjj i zapasy ale wszystko z elementami łączącymi w całość. Mam jeszcze personalne tarcze 1-3 razy w tygodniu i chodzę na tajski w zależności od tego czy mam czas.
  • Odpowiedz
Na pewno realniejsza niż twój start w zawodach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile to już lat? 3?


@Darksed: Nigdy o startach nie wspominałem, nie zapowiadałem że przygotowuje się do zawodów... Ciągle powtarzam że buduje formę oraz fundamenty, a przy tym NIE KŁAMIĘ. I moje wyniki są prawdziwe :)
A nie wyimaginowane, dopisane sobie.
  • Odpowiedz
bo przy mojej wadze [...] nie można zajeżdżać się jak chude szczury.


@Darksed: alez mozna. Tylko po miesiacu na full obrotach siadają plecy. Ale wtedy mozna wziac jakis ibupromik i viltarenem posmarowac. Potem co prawda bola tak, ze do rozgrzewki trzeba sie wziac tramapar, ale trzeba z---------c, bo tylko dwa tygodnie do walki.

Potem do walki nie wychodzisz, bo nie jestes w stanie, a nastepne 8 miesiecy spedzasz na rehabilitacji,
  • Odpowiedz