Wpis z mikrobloga

#monitoring #bezpieczenstwo #kamery #tapo #raspberrypi #kiciochpyta #hardware #siecikomputerowe

Czołem Mireczki! Czy ktoś z Was podpinał może kamery TP-Link Tapo do jakiegoś NVR/chmury? Wcześniej miałem kamerkę Xiaomi 360 ale słabo się sprawdzała (zanim filmik wysłał się do ich darmowej chmury to mijało 10-15 minut + pewnie jakiś chińczyk to oglądał 10 razy po drodze ;)). Słabe zabezpieczenie :P

Od niedawna mam kamerki Tapo, super szybko wykrywają ruch ale problem w tym że nie mają darmowej chmury do tego. Ten Tapo Care dosyć drogo wychodzi i zastanawiałem się - skoro kamery mają obsługę RTSP/ONVIF, może da się to jakoś spiąć z własną chmurą?

Ktoś może próbował takiego rozwiązania? Jeśli nie ma szans działać to może mały NVR na Raspberrypi który mirrorowałby wszystko do chmury typu Dropbox?
  • 4
@chrumkajacycziken: Nie znam żadnych NVR poza tymi kilkoma własnymi które mam, wrzucanie czegokolwiek nieszyfrowanego "do chmury" uważam za dość niebezpieczne. Bez wspomnianego mirroringu kupisz działający NVR za zapewne mniej niż ~100PLN (bez obudowy i dysku oczywiście).