Wpis z mikrobloga

Prawidłowo, ludzie muszą zrozumieć że hamowanie przy 60 na godzinę a przy 70 to duża różnica.
Zawsze zbliżając się do pasów w takiej sytuacji zwalniam.
@capol2: Dla mnie to jest zwyczajne łupienie kierowców. Te pasy na 2 czy 3 pasmowych jezdniach, bez sygnalizacji to skrajny rak, a już wykorzystywanie tego przez policję do robienia łapanek to żenada. To jest idealny przykład gdy infrastruktura drogowa wymusza łamanie przepisów, a polivja to wykorzystuje. Żadna z sytuacji nie stanowiła zagrożenia ale można dowalić 1,5 tys mandatu to walimy.
w teorii mogą ci wstrzymać prawo jazdy


@Shatter: a w praktyce nie słyszałem, żeby chwalącego się w taki sposób jak na nagraniu niewiedzą, faktycznie ukarali w ten sposób. Raczej kierują sprawę do sądu ze względu na wykroczenie, aniżeli braki w wiedzy
W teorii też policjanci i inne służby pilnują porządku w granicach prawa. A jak pokazuje audyt obywatelski czy zalinkowany filmik stopchamu w tym wątku, bywa z tym różnie ( ͡
Ten przepis jest bardzo dobry, nie rozumiem dlaczego zapominają ze w okolicach pasów (które zawsze są oznaczone znakami) muszą zachować szczególną ostrożność, ale nie, polak robak się będzie kłócił bo tamten nie zwalniał, tamten przekroczył prędkość i panie władzo kto w ogóle te pasy tu namalował jak ja lubię tu #!$%@?ć
@laminio: Część imbecyli z filmu nawet NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY Z TEGO, że wykonali manewr wyprzedzania tuż przed przejściem dla pieszych, jeden nawet się wykłócał czy jechanie obok siebie dwóch pojazdów, jeden z nieco większą prędkością to czy to jest wyprzedzanie. Drugi nie zauważył że wykonał taki manerw... Myślisz, że zdali by sobie sprawę z tego, że ten wyprzedzany właśnie przez nich autobus/samochód zaczął zwalniać, by przepuścić pieszego? Chłop jedzie lewym
@rtp_diov: masz nawet w sowim atrtykule:

W ubiegłym roku za jeden z wątków tej sprawy skazano go na dwa i pół roku roku bezwzględnego więzienia. Mężczyzna nadal poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu.

został uniewinniony w CZESCI ZARZUTOW, w innym 2.5 roku bezwzglednego wiezienia, to nie twoja wina ze nie wiesz jak dziala prawo karne bo to skomplikowane i pismak z tvnu
@capol2: Rakowy przepis i rakowa nitka. Zawistne wykopki oczywiście poza paroma wyjątkami posiadającymi prawo jazdy zwyczajnie walą konia do ukarania bogatego pana janusza przedsiębiorcy, bo poruszał się o 5 kmh więcej. Prawda jest taka, że mogę jechać prawym pasem i przyhamować nagle bez powodu przed samym przejściem, żeby kierowca jadący rownolegle z lewej wysunął się przede mnie i wykonał potężne wyprzedzanie stając się z automatu biedniejszy o 1,5k. Podejrzewam, że optyka
@capol2: Przepisy przepisami ale jak autobus jedzie 60km/h a gosc go wyprzedzi jadac 70km/h to i tak by pieszy byl rozsmarowany przez autobus gdyby sie tam znajdował. Fajnie jakby przepis mial realne zastosowanie jak np. autobus zwalnia przed przejesciem zeby puscic pieszego a ty go wyprzedzisz to powinno byc karane a nie wszyscy jada nikt nie zwalnia i mandat bo przepisy tak to to zwykla maszynka do nabijania kasy panstawa.


@
@capol2: czyli co, jeśli kasa dwa auta z równą prędkością i nagle jeden zwolni do 10 km/h, mimo że przejście będzie puste to muszę się zatrzymać razem z nim?

@macieyy: nie musisz się zatrzymać, po prostu nie możesz go wyprzedzić, więc masz zwolnić tak jak on. Jeśli on się zatrzyma NIE w celu ustąpienia pieszym, to możesz jechać dalej, UPEWNIWSZY SIĘ wcześniej, że ten samochód na pewno nie przepuszcza pieszych.