Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Nie, nie byłby. Bo wyprzedzić może pojazd będący z tyłu, przejeżdżając obok innego pojazdu, który był względem z niego z przodu.


Pojazd, który jest wysunięty bardziej do przodu nie może wyprzedzić pojazdu będącego za nim ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@reksiuzgdyni:

To ciekawe, bo już widziałem nagrania jak policja sama gwałtownie hamuje na pasach a potem zatrzymuje tego który "wyprzedził"
@laminio: Ale to jest bez sensu co proponujesz, bo jak autobus zwolni a kierowca na pasie obok już nie, to ten drugi potrąci pieszego i następnie dostanie mandat za wyprzedzanie na pasach. Teraz przepis jest prosty, widzisz znak przejście dla pieszych, masz zakaz wyprzedzania pod groźbą mandatu. Prosty przepis. W twoim przypadku, masz bardzo dużą uznaniowość bo to czy auto obok zwalnia będzie dość subiektywne i z tego powodu niebezpieczne.
To ciekawe, bo już widziałem nagrania jak policja sama gwałtownie hamuje na pasach a potem zatrzymuje tego który "wyprzedził"


@qracao:
To ciekawe, bo nie zrozumiałeś ani wpisu mojego ani wpisu @eustach

Jeśli policja jedzie ZA TOBĄ i zahamuje to nie możesz jej fizycznie wyprzedzić, bo jest już ZA TOBĄ. Możesz wyprzedzić tylko pojazd, który jest PRZED TOBĄ. I tego tyczył się komentarz.

A tak na marginesie, jeśli ktoś, policja czy ktokolwiek
@Marek_Licyniusz_Krassus:

Oczywiście masz kolego rację. Nie wiem jak @laminio: wyobraża sobie napisanie tego przepisu, który w jego mniemaniu powinien być napisany w sposób uwzględniający prędkość obu pojazdów; różnicę prędkości między pojazdami; fakt że wyprzedzany zwalnia etc. Chętnie zapoznałbym się z konkretną treścią przepisu, którą kolega proponuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laminio: w tym przypadku tak, ale ogólnie nie bo dochodzi jeszcze czas reakcji na to, że np. autobus nagle zacznie hamować jak i sama droga hamowania. Więc imo przepis ma sens, zresztą imo już zdrowy rozsądek powinien podpowiedzieć żeby nie jechać tak szybko przed pasami równolegle z poajzdem, który zasłania widoczność
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@t__r: masz narysowane na jezdni, parę metrów przed przejściem masz linie ciągła.
@laminio: nie jesteś w stanie stwierdzić czy autobus jadący obok ciebie hamuje czy nie, światła stopu ma z tyłu.
@qracao: tak było takie nagranie na wykopie i wszyscy praktycznie byli zgodni że policja zatrzymała się przed pustym przejściem ponieważ po lewej była zerowa widoczność że względu na bariery dźwiękochłonne i nie było to wymuszenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@pawelpablito: pewnie tak nie myślą, ale na przykładzie ostatniego kierującego to masz taką sytuację, że po prostu kierowca na drugim pasie sobie przymulił i doszło do wyprzedzania. Technicznie rzecz biorąc, gdyby ten na lewym w ostatniej chwili depnal na hamulec, to nagle czarne auto by wyprzedzało i dostało 1500 mandatu.
Pech ukaranego mandatem polega na tym, że w momencie, gdy był na pasach, wyprzedził to auto o prawie całą długość.
Tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_znany: w teorii mogą ci wstrzymać prawo jazdy i sąd orzeka, czy Ci je oddać. W Drogówce kiedyś gość się kłócił, że jak on wyjeżdża z podwórka, a ktoś jedzie z jego lewej, to powinien go wpuścić xd
@capol2 ostatnio dwa razy baba by mnie #!$%@? na tym przejściu. Ludzie tam #!$%@?ą jak #!$%@? i nie zwracają uwagi że ktoś na prawym pasie zwalnia. Aż mi się gęba cieszy że w końcu ktoś został za to ukarany. Ciekawostka taka, na obu pasmach musiałem zatrzymywać się w połowie pasów. Ten od prawej strony się zatrzymał a z lewej ciuuuu baba #!$%@? leci.