Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, za ile trzeba sprzedać przedmiot na Allegro, żeby zarobić ok. 10 zł na 1 sztuce?
Cena zakupu: 40 zł
opcje promowania:
strefa okazji, wyróżnienie, promowanie na stronie działu
ilość produktów sprzedanych w 10 dni: 20
Koszt dostawy: 12 zł (brak smarta)
Kategoria: Dom i ogród > Oświetlenie > Pozostałe
Ceny brutto.

Odpowiedz tl:dr


Odpowiedz pełna


Specjalnie bez SMARTa, bo ten twór miesza jeszcze bardziej.
Wynik zaokrąglony. Sprzedawca musi jeszcze dodać karton, pracownika, reklamacje, zwroty, które nie zostały uwzględnione, bo nie o tym mowa. Pocieszające jest to, że coraz wiecej sprzedawców zaczyna interesować się swoimi sklepami internetowymi i czuć u nich różnice w cenach, jednak nie wszyscy sa świadomi ile płacą za Allegro.

#allegro #internet #marketing #ciekawostki #uczsiezwykopem

Za około

  • 45 zł 10.0% (2)
  • 59 zł 30.0% (6)
  • 67 zł 10.0% (2)
  • 85 zł 50.0% (10)

Oddanych głosów: 20

  • 13
@TheQuake: @Daveed: Dokładnie, ja zawsze przy zakupach na allegro sprawdzam stronę sprzedawcy, ale tam zazwyczaj jest za tyle samo, lub nieistotna różnica (np. 5zł taniej, gdy na allegro przesyłka ze smartem -8zł). Może 2 razy kupiłem bezpośrednio przez stronę, ale to tylko przy kwotach kilku tysięcy bo wtedy potrafią spuścić np. 100 z 5000zł. >95% kompletnie się nie opłaca inaczej niż przez allegro
@Ununoctium: zarządzanie cennikami na wielu marketplace jest dość czasochłonne, dlatego wielu sprzedawców się w tym nie odnajduje. Ponadto działają automaty śledzące konkurencje i ustalają cene zgodnie z nimi. To już jest hardcore. Polecam napisać wiadomość do sprzedawcy i zapytać o cene sugerowaną.
@Daveed: jak się bez promowania nie da to cienka sprawa
same promo jest w cholerę drogie

a potem frycowe zależnie od kategorii
W niektórych to się w ogóle nie opyla wystawiać
@Ununoctium: ja ostatnio kupiłem coś taniej z wysyłką za 50-60 zł
ogólnie ciężko taniej, bo wysyłka kosztuje 10 zł, więc nawet z prowizją w sklepie wyjdzie drożej niż na allegro, teraz shopee ma darmową dostawę, więc poniżej 40 zł pewnie taniej tam wyjdzie...