Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Póki nie miałem tempomatu to tego nie czułem ale teraz wbijam na autobahn, prawy pas 120 cyk set i se jadę - #!$%@? na świat. Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.

A potem ktoś mnie wyprzedza, #!$%@? 160 czy coś, ginie na horyzoncie a po kilku km znowu go widzę i muszę go wyprzedzać bo mu się odmieniło i teraz jedzie 110 xD

#motoryzacja #polskiedrogi
Pobierz SzubiDubiDu - Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Pó...
źródło: comment_1642416148OhajCoUAtGFANs32gFEvEE.jpg
  • 145
@outkay no na to jest proste wyjaśnienie, masz bez tempomatu jakąś określoną pozycje stopy i ja utrzymujesz. Niestety pod górkę takie ustawienie przepustnicy już nie wystarcza i pojazd powoli zwalnia
Cos się nie zgadza, nie dość że musisz cały czas wciskać gaz co nijak ma się do samoczynnej jazdy na tempomacie to o jakim odzyskiwaniu energii piszesz? Przecież jeżeli masz hybrydę/elektryka to delikatne naciśnięcie hamulca nie uruchamia hamulcy a jak masz spalinowy to nic nie odzyskasz xD


@Deska_o0: Bo nie chodzi o samoczynną jazdę, tylko żeby jechać równo 120 km/h bez falowania prędkością.

A co odzyskiwania - to większość hybryd ma
@SzubiDubiDu:

Po co wylaczasz tempomat przy wyprzedzaniu?
Wciskasz gaz, wyprzedzasz, puszczasz gaz,tempomat wraca do "zadanej" wczesniej predkosci.

Tempomat sam siewylacza,gdy nacisniesz hamulec (nie wiem jak ze sprzeglem, ale pewnie nie - kilkanascie lat nie jezdzilem manualem)
Jak jedzie tir to gasze tempomat,


@SzubiDubiDu: wszystkie tempomaty z którym miałem okazję współpracować nie wyłączały się jak się gaz wciskało, po prostu po zwolnieniu gazu samochód powoli wracał do ustawionej prędkości. Nie jest tak też przypadkiem u Ciebie?
A potem ktoś mnie wyprzedza, #!$%@? 160 czy coś, ginie na horyzoncie a po kilku km znowu go widzę i muszę go wyprzedzać bo mu się odmieniło i teraz jedzie 110 xD


@SzubiDubiDu: klasyk xD ostatnio takiego pana mijałem 4 razy
nie śpieszę się


@SzubiDubiDu: Nie. Ty zamulasz bo jesteś słabym kierowcą.

Kolejny co myśli, że na autostradzie trzeba jechać 140 albo 160 najlepiej xD


@rimyi: Tak trzeba, bo od tego jest autostrada. Ja nie chcesz jechać szybko to sobie zjeść na lokalne drogi. Tam możesz zamulać
@SzubiDubiDu:

Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.


wystarczy jak wcisniesz gaz, auto przyspieszy, jak puscisz gaz to zwolni to tego co miales ustawione na tempmacie, nie musiasz go wylaczac i znowu wlaczac