Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Póki nie miałem tempomatu to tego nie czułem ale teraz wbijam na autobahn, prawy pas 120 cyk set i se jadę - #!$%@? na świat. Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.

A potem ktoś mnie wyprzedza, #!$%@? 160 czy coś, ginie na horyzoncie a po kilku km znowu go widzę i muszę go wyprzedzać bo mu się odmieniło i teraz jedzie 110 xD

#motoryzacja #polskiedrogi
SzubiDubiDu - Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Pó...

źródło: comment_1642416148OhajCoUAtGFANs32gFEvEE.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deska_o0: Zależy, czy używa tempomatu, czy ogranicznika szybkości.

Ja na autostradzie dużo bardziej lubię jechać na ograniczniku, bo wolę zwalniać w momencie odpuszczenia gazu, a nie dawać po hamulcach.
I hamulce wdzięczne i samochód sobie energię odzyska.

A jak sobie kogoś wyprzedzam, to szybciutko wyłączam limiter, wyprzedzam i załączam ponownie.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Jadę sobie autostradą i jest 70km/h mijają mnie jadąc 90-100. Kończy się ograniczenie i zaczyna 120 i ja jadę te 120-125 a ci co jechali za szybko na ograniczeniu jadą teraz 110 i weź ich zrozum.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: > Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.

To czym ty jeździsz, że musisz gasić tempomat, żeby przyspieszyć? Masz w ogóle prawo jazdy? Przecież z założenia tempomat ma utrzymywać stałą prędkość bez dotykania pedału gazu, ale KAŻDY (o ile auto nie ma ogranicznika prędkości) pozwoli Ci przyspieszyć do dowolnej prędkości, a po puszczeniu znowu pedału gazu zwolni do tej
  • Odpowiedz
Ja na autostradzie dużo bardziej lubię jechać na ograniczniku, bo wolę zwalniać w momencie odpuszczenia gazu, a nie dawać po hamulcach.

I hamulce wdzięczne i samochód sobie energię odzyska.


@Mr--A-Veed: Cos się nie zgadza, nie dość że musisz cały czas wciskać gaz co nijak ma się do samoczynnej jazdy na tempomacie to o jakim odzyskiwaniu energii piszesz? Przecież jeżeli masz hybrydę/elektryka to delikatne naciśnięcie hamulca nie uruchamia hamulcy a jak masz
  • Odpowiedz
@oslet: chyba zużycie paliwa jest wieksze jak się jedzie polowe czasu 90 i druga polowe 160. W jakich warunkach trzeba jechac 160 ? głupie jest wyprzedzanie bez celu i zwalnianie
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu wczoraj jadąc z Krakowa do Wrocławia miałem dwie "akcje"

1. Jadę prawym, zbliżam się do tira i widzę w lusterku od dłuższego czasu, że niewiele szybciej ode mnie jadą 3 auta na lewym zachowując między sobą duże odległości (tak na 10 aut conajmniej). Jeden już się ze mną zrównał i wyprzedził, więc kierunkowskaz w lewo, jednoczenie przyspieszając wyprzedzam tira przy czym widzę w lusterku jak ten drugi nagle przyspiesza, bo zobaczył
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Ja tylko powiem, że jeśli na autotradach jeździsz 120km/h to lepiej na nie nie wjeżdżaj ()


@cwlmod: Kolejny co myśli, że na autostradzie trzeba jechać 140 albo 160 najlepiej xD
  • Odpowiedz