Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Póki nie miałem tempomatu to tego nie czułem ale teraz wbijam na autobahn, prawy pas 120 cyk set i se jadę - w------e na świat. Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.

A potem ktoś mnie wyprzedza, z--------a 160 czy coś, ginie na horyzoncie a po kilku km znowu go widzę i muszę go wyprzedzać bo mu się odmieniło i teraz jedzie 110 xD

#motoryzacja #polskiedrogi
SzubiDubiDu - Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Pó...

źródło: comment_1642416148OhajCoUAtGFANs32gFEvEE.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzubiDubiDu: Powodów jazdy z różną prędkością jest kilka.
Jak jedziesz 200 km/h i chcesz porozmawiać przez telefon to lepiej zwolnić, żeby się skupić i było ciszej w samochodzie. Przy 200 trudniej się je czy pije, bo musisz być bardziej skupiony. Czasem w połowie podróży dostajesz telefon, że spotkanie jest przełożone i nie ma powodu się śpieszyć. Jeśli kończy się paliwo, a do stacji daleko to też lepiej zwolnić bo spalanie
  • Odpowiedz
Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.


@SzubiDubiDu: dlatego autostradą powinno się nazywać drogi min. 3pasmowe, jeden pas do wyprzedzania, drugi do jazdy spokojnej np na tempomacie i trzeci pas dla tirów i innych uczestników ruchu jadących do 100km/h. Jeśli są mandaty za zbyt wolną jazdę, powodującą spowolnienie ruchu,to nic tak nie spowalnia ruchu jak dwa wyprzedzające się TIRy
  • Odpowiedz
Jak jedziesz z aktywnym tempomatem to zaczynaja Cię denerwować jeszcze jeden typ kierowcy, ten co wciska się w każda szczelinę. Jedziesz za samochodem, ruch na autobanie spory, a ten skacze z jednego pasa na drugi i wciska się przed maskę, a tempomat zwalnia robi sobie ponownie miejsce no to w to miejsce wciska się następny baran i koło s----------a zatacza się.


@Jewjitsu: może kwestia tempomatu. U mnie jeśli auto, które
  • Odpowiedz