Wpis z mikrobloga

Zdradzę Ci pewien sekret - nie tylko chrześcijaństwo uczy szacunku do drugiego człowieka. Można to wpoić dziecku, bez tego całego #!$%@? o aniołkach, diabełkach.


@b7kj: Wpoić pewnie można, ale jak to uzasadnić, gdy dziecko dorośnie? Nie ma sensownego wytłumaczenia dla szacunku do istoty powstałej z przypadku, żyjącej bez celu, która przeminie bezpowrotnie a całe jej życie jest bez sensu. A tak to wygląda z punktu widzenia ateisty. Prawdziwego ateisty a nie
Nie ma sensownego wytłumaczenia dla szacunku do istoty powstałej z przypadku, żyjącej bez celu, która przeminie bezpowrotnie a całe jej życie jest bez sensu


@kontonr77: i niby opowieści o gwałceniu ojca, zamianie w słup soli, zabójstwie pierwordonych, deszczu żab czy przybijaniu typa do krzyża co zmienia się w zombie po 72h ma w tym pomóc>? keximus maximus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mug3n:

nie daje wolności wyboru, jeśli o to ci chodzi. Chociaż oczywiście daje złudzenie wolności wyboru, to szkoda, że przy okazji manipuluje poczuciem winy i strachem. Wtłacza dzieci w swój system w jednym prostym celu

Skojarzyło mi się z tym co się obecnie dzieje wokół szczepień
który ma tak ograniczone zdolności intelektualne, że nie potrafi nawet objąć umysłem tego, że fakt, że życie po śmierci nie istnieje nie znaczy, że automatycznie "nic nie ma sensu i zostaje się tylko zabić"


@pianinka: Nigdzie nic takiego nie napisałem. Ale fakt, że ty tak myślisz, potwierdza tylko moje zdanie o twoich talentach.
@mug3n: Zajebiscie, ze masz juz wszystkie odpowiedzi.
Dlaczego swiat powstal z niczego? Co sprawia ze prawa fizyki dzialaja tak jak dzialaja i nadaje im sile sprawcza i kierunek. Dlaczego wszelka materia na swiecie z czasem komplikuje sie sama w twory myslace i swiadome? Wytlumacz to dzieciom na nastepnej przejazdzce.
uzasadnienie masz jedno, ponadczasowe i uniwersalne - traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. I tyle.

Dobroć i szacunek oparte na obietnicy szumnej nagrody pod postacią 'Raju' są niewiele warte


@b7kj: Ale niby jakie są podstawy logiczne takiego uzasadnienia? Weź przedstaw jakieś. A co do chrześcijaństwa, to szacunek nie jest konsekwencją istnienia raju. Jest zupełnie na odwrót. A sam szacunek wynika z wiary w to, skąd się wziął człowiek.