Wpis z mikrobloga

@spoko_spoko_na_chillku: Kurna, klikam edytuj a komentarz się usuwa, brawo wykop.
Nie wysyłasz póki płatność nie jest zakończona dopiero wtedy kasa jest zaksięgowana na twoim koncie w all~, jeśli klient się pluje odpowiedz, że mógł użyć karty albo płatności błyskawicznych. Nazwa klienta prawidłowa ale nie mam pewności czy taka nazwa nie jest nadawana klientom kupującym bez rejestracji, więc może ktoś chce zrobić wał wymuszając przesyłkę bez płacenia.
@Vladimir_Kotkov
@cohontes

Te 1-4 dni to Allegro podaje:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/jak-szybko-zaksiegujecie-moja-wplate-68KkXxA4BTW

Ich system pewnie z opóźnieniem księguje wpłaty i pomimo, że kasę juz dawno mają to i tak jeszcze trzeba poczekać aż oni ją sobie zatwierdzą. To samo mam np. w UPC, też 2-3 dni robocze im zajmuje przetworzenie mojej wpłaty za rachunek.

A i na poczcie to przelewy zgodne z sesjami Elixir to macie przy wyborze "wpłaty standard priorytet", jest jeszcze tańsza opcja
@spoko_spoko_na_chillku: Niedawno słyszałem o scamie z przelewem tradycyjnym. Jest taka opcja, że ktoś kupuje u Ciebie i wybiera przelew tradycyjny, a potem na jakimś portalu z ogłoszeniami wystawia jakikolwiek produkt za tą samą kwotę i gdy ktoś kupi od niego ten produkt, to podaje twój numer konta do przelewu tradycyjnego. Ty dostajesz kasę, wysyłasz towar do scammera, a za kilka dni/tygodni puka do drzwi policja, że ukradłeś pieniążki na portalu ogłoszeniowym
@spoko_spoko_na_chillku: kiedyś jak byłem gnojownikiem bez konta to jak robiłem przelew na poczcie to kupujący otrzymywali pieniędzy na 3 dzień więc możliwe że tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) poczekaj na środki jak nie będzie to elo
No może przelał, ale Ty masz mieć status płatności ZAKOŃCZONA by mu cokolwiek wysłać. Także na spokojnie czekasz, gdy przyjdzie to mu wysyłasz.


@Victim:

prosta zasada - nie ma kasy, nie ma towaru. Niech poczeka te cztery dni, albo niech zmieni bank na szybszy... ¯_(ツ)_/¯


@pawelkoszalin2:

To jest tylko i wyłącznie kwestia umowy i zaufania. Równie dobrze on mógłby powiedzieć, że nie zapłaci za coś czego nie widział. Obie strony