Wpis z mikrobloga

#trader21

A co mi tam. W styczniu 2024 roku zawołam wszystkich plusujacych i zweryfikujemy wspólnie predykcje naczelnego tradera RP.

Czy ludzie wyjdą na ulice niebawem?
Czy w Polsce zapanuje bieda?
Czy świat skończy pod butem nwo?
Czy „psychopaci” zniszczą Polskę?

Coz, dowiemy się raptem za dwa lata… ¯_(ツ)_/¯

#ekonomia #finanse #polska #nowylad #pis #pieniadze #gielda #nwo
źródło: comment_1642101731PH6N8OP3gh66VGrqxuNndI.jpg
  • 77
spadki cen nieruchomości (to taki standard przedłużane co roku od iluś tam lat), upadek strefy euro, krach na giełdzie w Stanach


@card_man: Popatrz na PKB Włoch za ostatnie 13 lat, do tego poważni ekonomiści również o tym mówią,

Spadek cen nieruchomości wymusi demografia, już za pare lat na jednego wchodzącego na rynek pracy będzie przypadać dwa zgodny starych ludzi.

Krach jak to krach, przychodzi regularnie ale raczej będzie to wieloletnia bessa,
@WiktorekS: wtedy nic nie poszlo fiskalnie :) teraz odwrotnie :) no i wtedy to byl dodruczek ktory wlasciwei zostal tylko na rachunkach bankow :) obecnie wszystko poszlo do ludzi wlasciwie bez pokrycia w pkb :)
Czy ludzie wyjdą na ulice niebawem?

Czy w Polsce zapanuje bieda?

Czy świat skończy pod butem nwo?

Czy „psychopaci” zniszczą Polskę?


@Conner: a to to wszystko jeszcze nie nastąpiło?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
przewartościowany sektor technologiczny (to też już od kilku lat), rynki EM dadzą lepszy zwrot (np. Nigeria, Turcja), złoto i srebro chronią przed inflacją


@card_man: Co do altmedu nie ma wątpliwości, że jest odklejony. Sektor technologicznynw stanach ostatnio podupadł, EM tylko kiedy są przewartościowane największe rynki, to się zgadza, złoto wg Ciebie nie chroni przed inflacja?

Co do nieruchomości to się nie sprawdza od lat i możliwe że nigdy nie sprawdzi, jeśli
Spadek cen nieruchomości wymusi demografia, już za pare lat na jednego wchodzącego na rynek pracy będzie przypadać dwa zgodny starych ludzi.


@yam-jan: masz jeszcze emigracje migrację plus wyłączanie nieruchomości z rynku (przekształcanie kamienic z mieszkaniowych na hotele itp totalna nieopłacalność zakupu domów z przestarzałym ogrzewaniem). Uczelnie wyższe tez miały zniknąć bo demografia, a wystarczyło naściągać sobie obcokrajowców i nikomu nic się nie stało.
Sektor technologicznynw stanach ostatnio podupadł


@konmad: chyba żartujesz. Ostatnio była jakaś korekta i tyle, takie rzeczy się zdarzają.

Złoto nie chroni przed inflacją, przed hiperinflacją tak. Ostatni rok jest tego przykładem, zresztą sam się o tym jak były ogłaszane dane o inflacji to złoto i srebro korekciło, dlaczego? Bo to wywiera presję na banki centralne, żeby podnosić stopy procentowe, których wzrost zawsze źle wpływa na cenę złota. Łap radę za darmo.
@card_man: szukam jakiś dobrych źródeł informacji. Polski YT to zbieranina często szurów światopoglądowo i jednotorowo nastawionych na kataklizm pod względem ekonomicznym. Czytając artykuły ludzi z tytułami, ta wiedza jest przedstawiona mocno hermetycznym językiem i to mimo mojego ekonomicznego wykształcenia. Nie widzę tam ponadto praktyki, przez to ciężko mi zaufać tym ludziom. Analizowanie suchych danych wymaga ogromnie dużej wiedzy, a do tego brakuje mi wystarczająco dużo czasu. Masz jakieś znane postacie, które
Masz jakieś znane postacie, które warto śledzić do polecenia?


@konmad: Kto umie robi, kto nie umie naucza. Nikt nie będzie bawić się w yt blogi itp i robił to systematycznie, jeżeli nie ma w tym jakiegoś planu marketingowego (sprzedaż książek, kursów, kopiowania ruchów). Tacy ludzie wypowiadają się rzadko i raczej w zamkniętym gronie (może warto chodzić na spotkania, czy konferencje biznesowe, inwestycyjne).
Tacy ludzie wypowiadają się rzadko i raczej w zamkniętym gronie (może warto chodzić na spotkania, czy konferencje biznesowe, inwestycyjne).


@kamil_nie: To wbrew pozorom wcale nie jest rozwiązanie, ludzie którzy nie pokazują na bieżąco swoich ruchów nie są weryfikowalni.
To wbrew pozorom wcale nie jest rozwiązanie, ludzie którzy nie pokazują na bieżąco swoich ruchów nie są weryfikowalni.


@konmad: tak więc zostaje tylko próba poznania tych ludzi osobiście i obserwowanie jak żyją co robią itp ... nikt bez powodu nie pokazuje swojego życia w internecie
tak więc zostaje tylko próba poznania tych ludzi osobiście i obserwowanie jak żyją co robią itp ... nikt bez powodu nie pokazuje swojego życia w internecie


@kamil_nie: tak, natomiast sama koncepcja tworzenia kanałów przez traderów i dzielenie się swoimi ruchami, wydaje się bardzo atrakcyjna dla obu stron. Problem jest taki, że w przypadku Polski, wydaje się przyciągać wielu niekompetentnych ludzi. Nie wiem jak jest poza granicami.
może tak, może nie. Ale Trader21 to mówi tak od prawie 10 lat.


@card_man: Tu nie ma może, wiemy ile rodziło się dzieci pod koniec lat 40 i na początku 50 oraz wiemy ile rodziło się po 2000 roku,
Za chwilę będzieszmiał wPolsce po 700 tys zgonów rocznie
masz jeszcze emigracje migrację plus wyłączanie nieruchomości z rynku (przekształcanie kamienic z mieszkaniowych na hotele itp totalna nieopłacalność zakupu domów z przestarzałym ogrzewaniem). Uczelnie wyższe tez miały zniknąć bo demografia, a wystarczyło naściągać sobie obcokrajowców i nikomu nic się nie stało.


@kamil_nie: W Polsce nie buduje się z drewna jak w USA, więc raz postawione budynki będą stały tyle co ceglany zamek ww Malborku.
Nie zaapominaj, że za te masy studentów
W Polsce nie buduje się z drewna jak w USA, więc raz postawione budynki będą stały tyle co ceglany zamek ww Malborku


@yam-jan: zamek w Malborku został odbudowany po wojnie ... poddasze w domach jest drewniane, cegła tez się sypie jak nie jest konserwowana, a budynek nie jest ogrzewany zimą (po babci mamy stary dom na wsi, jest w zasadzie do wyburzenia). Jak by rząd chciał żeby w Polsce mieszkało 80
@kamil_nie: byl odbudowany gdyż został zbombardowany przez ruskich,
Cegła nie niszczeje, wystarczy by byl nad nią dach, oglądałem wczoraj śłupki ogrodzeniowe z czerwonej cegly, które mają 30 lat, a byłem jako dzieciak pomocnikiem murarza, np, wybierałem wapień z zaprawy.
Nic im nie jest a mają tylko daszek nad sobą, są zlewane deszczem ze wszystkich stron, słońce, mrozy.

Obklejenie styropianem dowolnego muru to gwarancja 500lat

Ludność na świecie będzie się tylko zmniejszać,
@Conner: Jestem sama sobą rozczarowana, że jeszcze do niedawna traktowałam wywiady z nim całkiem poważnie jako rzetelne źródło wiedzy o inwestowaniu...

Teraz jak to analizuję na chłodno to aż nie rozumiem, dlaczego jakiś autorytet w nim widziałam... Gość tylko podaje się za świetnego inwestora, ale poza jego słowami żadnego potwierdzenia jego wybitnego inwestorstwa to nie widzę... niby mieszka za granicą, ale w kraju, gdzie nieruchomości są zajebiście tanie + jest kryzys,
@Pantegram: Mysle ze sporo osob traktowało go jak mentora. Sporo osob się budzi bo dwa lata pandemii, a świat nie upadł. Ok, można mówić ze rozne rzeczy się wydarzyły których się nie dało przewidzieć, ale sorry - tak to każdy może powiedzieć. Fakty są takie ze:
- noeruchomosci nie spadły
- tesla nie spadła
- złoto jest takie sobie
- surowce jakos nie zrobiły furrory

I co? Wszyskto przez QE? No
@Conner: No dokładnie - życie go zweryfikowało...

Jego teorie wydawały się mieć dużo sensu, zwłaszcza dla laika - np. nie tylko on przecież mówi o złocie jako o "safe heaven", tylko to raczej dość powszechna wiedza, że w kryzysach często inwestorzy uciekają m.in. do złota... No ale jak ktoś się kreuje na autorytet, to powinien mieć więcej wiedzy niż przeciętny Kowalski, tymczasem z całej tej jego wiedzy nic konkretnego nie wyniknęło
@Pantegram: Ok; ale będąc całkowicie fair - akurat on nie odradzał zakupu mieszkania dla siebie. Mówił ze to słaba inwestycja jak się chce pomnażać kapitał, a nie jak się kupuje by mieszkać. Trochę jego filmów obejrzałem i trzeba ucziciwie przyznać ze robił to rozróżnienie gdy mówił o nieruchomościach
@Karakatamakatula: Nie wiem do czego pijesz, ale tak - tradera21 zdarzało mi sie słuchać i częstokroć zgadzać z jego opiniami.

Natomiast im dłużej to wszystko obserwuję, tym bardziej rozumiem, że to wszystko to straszenie ludzi by zbić na nich kasę. Bardzo się cieszę, że nie dałem sie naciągnąć na tę jego książkę.