Wpis z mikrobloga

#trader21

A co mi tam. W styczniu 2024 roku zawołam wszystkich plusujacych i zweryfikujemy wspólnie predykcje naczelnego tradera RP.

Czy ludzie wyjdą na ulice niebawem?
Czy w Polsce zapanuje bieda?
Czy świat skończy pod butem nwo?
Czy „psychopaci” zniszczą Polskę?

Coz, dowiemy się raptem za dwa lata… ¯_(ツ)_/¯

#ekonomia #finanse #polska #nowylad #pis #pieniadze #gielda #nwo
Conner - #trader21 

A co mi tam. W styczniu 2024 roku zawołam wszystkich plusujacych...

źródło: comment_1642101731PH6N8OP3gh66VGrqxuNndI.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a po co czekać 2 lata? Wystarczy pooglądać co gada od jakichś 4 lat żeby wiedzieć że te jego teorie się nie sprawdzają.


@card_man: jako pierwszy głośniej mówił o obecnej inflacji na początku pandemii¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Conner: Wkurzają mnie strasznie TYTUŁY tych filmów gdzie AUTOR pisze słowa KLUCZE z capslockiem. Brakuje tylko napisu
█▬█ █ ▀█▀
I od razu wiadomo że film nieciekawy, bo musi chwytać uwagę na każdy możliwy sposób.
  • Odpowiedz
Czy ludzie wyjdą na ulice niebawem?


@Conner: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyszli w środku pandemii gdy PIS zmienił prawo aborcyjne, czuję, że to tylko początek tego tematu, tak więc to się już stało, to się dzieje, nie trzeba być prorokiem...
  • Odpowiedz
spadki cen nieruchomości (to taki standard przedłużane co roku od iluś tam lat), upadek strefy euro, krach na giełdzie w Stanach


@card_man: Popatrz na PKB Włoch za ostatnie 13 lat, do tego poważni ekonomiści również o tym mówią,

Spadek cen nieruchomości wymusi demografia, już za pare lat na jednego wchodzącego na rynek pracy będzie przypadać dwa zgodny starych ludzi.

Krach jak to krach, przychodzi regularnie ale raczej będzie to wieloletnia
  • Odpowiedz
@WiktorekS: wtedy nic nie poszlo fiskalnie :) teraz odwrotnie :) no i wtedy to byl dodruczek ktory wlasciwei zostal tylko na rachunkach bankow :) obecnie wszystko poszlo do ludzi wlasciwie bez pokrycia w pkb :)
  • Odpowiedz
Czy ludzie wyjdą na ulice niebawem?

Czy w Polsce zapanuje bieda?

Czy świat skończy pod butem nwo?

Czy „psychopaci” zniszczą Polskę?


@Conner: a to to wszystko jeszcze nie nastąpiło?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
przewartościowany sektor technologiczny (to też już od kilku lat), rynki EM dadzą lepszy zwrot (np. Nigeria, Turcja), złoto i srebro chronią przed inflacją


@card_man: Co do altmedu nie ma wątpliwości, że jest odklejony. Sektor technologicznynw stanach ostatnio podupadł, EM tylko kiedy są przewartościowane największe rynki, to się zgadza, złoto wg Ciebie nie chroni przed inflacja?

Co do nieruchomości to się nie sprawdza od lat i możliwe że nigdy nie sprawdzi,
  • Odpowiedz
Spadek cen nieruchomości wymusi demografia, już za pare lat na jednego wchodzącego na rynek pracy będzie przypadać dwa zgodny starych ludzi.


@yam-jan: masz jeszcze emigracje migrację plus wyłączanie nieruchomości z rynku (przekształcanie kamienic z mieszkaniowych na hotele itp totalna nieopłacalność zakupu domów z przestarzałym ogrzewaniem). Uczelnie wyższe tez miały zniknąć bo demografia, a wystarczyło naściągać sobie obcokrajowców i nikomu nic się nie stało.
  • Odpowiedz
Spadek cen nieruchomości wymusi demografia, już za pare lat na jednego wchodzącego na rynek pracy będzie przypadać dwa zgodny starych ludzi.


@yam-jan: może tak, może nie. Ale Trader21 to mówi tak od prawie 10 lat.
  • Odpowiedz
Sektor technologicznynw stanach ostatnio podupadł


@konmad: chyba żartujesz. Ostatnio była jakaś korekta i tyle, takie rzeczy się zdarzają.

Złoto nie chroni przed inflacją, przed hiperinflacją tak. Ostatni rok jest tego przykładem, zresztą sam się o tym jak były ogłaszane dane o inflacji to złoto i srebro korekciło, dlaczego? Bo to wywiera presję na banki centralne, żeby podnosić stopy procentowe, których wzrost zawsze źle wpływa na cenę złota. Łap radę za
  • Odpowiedz