Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vince87: a nie zapłaciłeś za wcześniejszą spłatę? Ja jak zaznaczam częściową spłatę to mi nie nalicza, a jak całkowitą to tak. Mam w umowie zapis że niby 3% od wcześniejszej spłaty, ale jakiś czas temu miało zmienić się prawo. Mogą mi dzisiaj naliczyć coś za całkowitą wcześniejszą spłatę, czy nie mogą? Orientujesz się jak to jest?
@godlike1 zmieniło się prawo, tylko w pierwszych dwóch latach od uruchomienia całości kapitału banki mogą pobierać prowizję za wcześniejszą spłatę i to max w wysokości 5%. Po tym czasie wcześniejsza spłata jest darmowa.

Edit : prawo nie działa wstecz, nie wiem czy ważniejsze nie są zapisy umowy niż ustawa. Polecam zadzwonić do banku i się dowiedzieć
@SpalaczBenzyny: To bardziej złożona kwestia niż ty to przedstawiasz. Jeśli ktoś był w stanie uciułać powiedzmy 500k na mieszkanie to i 100 czy 200k na oszczędności też uciułać dość szybko. Poza tym zadaj sobie inne pytanie i odwróć nieco sytuacje o której piszesz. Czy mając 0 zl oszczędności wziąłbyś kredyt na 300k po to aby mieć 300k niby oszczędności? Podejrzewam że nie.