Wpis z mikrobloga

Usiłuję nagrać #podcast na podstawie jednego ze swoich tekstów z #polskiepato #rejestrzboczencow. Jest to trudniejsze niż myślałam, a mój perfekcjonizm wcale mi w tym nie pomaga. Robiłam ćwiczenia na dykcję znalezione w internecie, kupiłam nawet wino, żeby gadać z korkiem między zębami, a wciąż wychodzi słabo i nie potrafię brzmieć tak jakbym opowiadała, a nie czytała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Macie jakieś rady? Jak profesjonalni lektorzy to robią, że brzmią tak dobrze?!

#pytanie #pytaniedoeksperta #lektor #logopedia? #kiciochpyta #youtube
  • 104
  • Odpowiedz
@kvoka: Pierwsze koty za ploty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie od razu bedzie idealnie, ale to bez znaczenia, bo wierna rzesza fanow Twoich tekstow czeka na podkasty! ()
  • Odpowiedz
akurat dzisiaj cały dzień nagrywam ale wieczorem lub jutro chętnie doradzę.


@nama: Dzięki!

PS do napisania najnowszego odcinka korzystałam nawet z jednego z Twoich artykułów <3


@nama: Jakiego? Chyba nie ma już żadnego mojego tekstu z którego ktoś nie nagrał by czegoś na YT ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie miałam nawet z czego nagrać pierwszego podcastu, bo wszystko z mojego bloga już wyniesione. Dlatego nic nie
  • Odpowiedz
no dobra, a dopuszczasz do siebie myśl że może po prostu nie masz wystarczająco charyzmy i pewności siebie?


@jerry_owies: Panie! Ja o niczym innym nie myślę tylko o tym jaka jestem beznadziejna i jak bardzo się nie nadaję :D Domena perfekcjonistów i ludzi z niskim poczuciem wartości. Ale chcę się przełamać i zrobić to najlepiej jak na ten moment potrafię.
  • Odpowiedz
@kvoka: dlatego ja swoich tekstów w Internety nie wrzucam ( ͡° ͜ʖ ͡°) do większości odcinków mam albo jakieś swoje doniesienia albo pracuję na kilkudziesięciu źródłach (niektóre ciężko zdobyć) i szkoda mi mojej pracy. Robisz dobry krok działając na swoim.
  • Odpowiedz
@kvoka: no i w momencie kiedy sie pomylisz myslisz tylko o tym :p
Malymi krokami idz, najpierw sprobuj tak, potem inaczej, nikt nigdy od razu nie zostal specjalistą
  • Odpowiedz
@kvoka: a nie lepiej żebyś sobie zapisała wszystko w punktach, nawet dosyć szczegółowych i jak zobaczysz ten punkt to zaczniesz o nim opowiadać?
Bardzo ciężko jest czytać i nie brzmieć jakby się czytało.
  • Odpowiedz
  • 2
@kvoka posłuchaj sobie prowadzącego ten kanał na Youtubie. Pomimo, że jest świadom swoich niedociągnięć w kwestii dykcji i czytania, prowadzi swój kanał z powodzeniem, bo ludzi skupiają się na tym co przekazuje, a nie jak przekazuje.
https://youtu.be/5zvGx5o2asA
  • Odpowiedz
@kvoka: wszyscy zaczynają bez przygotowania i uczą się w miarę jak kanał zyskuje na popularności. Szanuję za perfekcjonizm od początku.
  • Odpowiedz