Wpis z mikrobloga

Usiłuję nagrać #podcast na podstawie jednego ze swoich tekstów z #polskiepato #rejestrzboczencow. Jest to trudniejsze niż myślałam, a mój perfekcjonizm wcale mi w tym nie pomaga. Robiłam ćwiczenia na dykcję znalezione w internecie, kupiłam nawet wino, żeby gadać z korkiem między zębami, a wciąż wychodzi słabo i nie potrafię brzmieć tak jakbym opowiadała, a nie czytała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Macie jakieś rady? Jak profesjonalni lektorzy to robią, że brzmią tak dobrze?!

#pytanie #pytaniedoeksperta #lektor #logopedia? #kiciochpyta #youtube
  • 104
@kvoka: może nie pisz całego tekstu tylko punkty, wtedy nie będziesz mogła czytać tylko będziesz mówić zdania.
Czekam na te podcasty, żona nie chce czytać tylko słuchać, a jej bardzo polecam
@kvoka: Cześć, ja też byłem ostatnio w takiej patowej sytuacji jak ty :) Ale dzisiaj wstałem wcześniej rano, poszedłem na 50 minutowy spacer i zacząłem nagrywać swój pierwszy podcast o diecie ketogenicznej. Nagrałem go longiem. I wrzuciłem do internetu właściwie na soundcloud :) Zapewne Ciebie interesuje, co też mnie mogło powstrzymać przed nagraniem u mnie był też problem z głosem i dykcją, właściwie to wynikało ze stresu który został wywoływany zawsze,
@IrytujacyTypek: Pochwalisz się nim? Znalazłem ten tag, bo chciałem pochwalić się owocami własnej pracy i podyskutować o błędach oraz interpretacjach. Pech chciał, że się pochorowałem a głos udał się na wakacje, więc wrzucę coś, jak wydobrzeję :D

@kvoka
Co do działalność autorki postu: naturalną intonację trzeba po prostu wyćwiczyć, najlepiej nagrywając się i później odsł#!$%@?ąc. Jeśli zależy Ci na konkretnym tekście napisanym w konkretny sposób (o ile dobrze pamiętam, tę dyskusję