Wpis z mikrobloga

#perfumy przetestowałem dla Was Molecule 01. Molecule 01 to zapach złożony wyłącznie z Iso E Super i alkoholu. Większość z Was wie czym jest Iso E Super a jeśli ktoś nie wie to warto poczytać. Moje wrażenia: na początku myślałem, że te perfumy nie pachną, jednak przy poruszeniu głową albo ręką perfumy mają zapach. Pachną piżmowo pudrowo, lipstickowo, trochę jak świecowe kredki, plastelina, momentami malinowo i damsko, na szczęście tak delikatnie jak mgiełka do ciała, tylko przez kilka godzin a nie 10 minut. Słabo pachną przy skórze, w powietrzu wyraźniej. Jak wysiadłem i wsiadłem do auta to wyraźnie czuć zapach. Przypominały mi eteryczną wersję Moschino Uomo? które jest mydlano piżmowe i mi nie siadło bo było zbyt damskie (stąd chyba ten znak zapytania w nazwie) i mdłe. No ale wracając - na mnie to pachnie jak olejek piżmowy zmiksowany z zapachem szminki i minimalnie owocowo. Jakbym wziął prysznic i umył się damskim żelem pod prysznic i taki pachnący czystością i damskim żelem pachniał przez kilka godzin. Na szczęście delikatnie bo nie podobał mi się ten stan. Kolejna sprawa - wystarczy się psiknąć dawidem bekchamem albo innym antonio banderasem i molekuła zostaje przytłoczona zapachem taniej wody toaletowej. Ostatnia kwestia - po 2 h zaczęła mmie od tej bańki zapachowej boleć głowa. Może lepiej to działa jako podbijacz innych zapachów albo wtedy gdy ktoś chce pachnieć antyperfumami czyli tworzyć aurę czystości i nie pachnieć wyraźnie konkretnym zapachem perfum a dodatkowo jest kobietą, ale nie polecam tego związku jako perfumy dla mężczyzn. Moja ocena w kategorii perfumy dla mężczyzn - 2/10. Jeśli używacie Iso E Super do podbijania innych zapachów to ciekawy jestem Waszej opinii. Pzdr 600
prodigium - #perfumy przetestowałem dla Was Molecule 01. Molecule 01 to zapach złożon...

źródło: comment_1641731877DniiOmISBswzZU1QjrpqmM.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@prodigium: Iso E Super jest podstawą i składnikiem ogromnej ilości perfum, więc na pewno większość osób miało z tym doświadczenia. To jest składnik, który przyjemniej pachnie w powietrzu niż wąchając bezpośrednio ze skóry.

Łącznie z Ambroxanem (Molecule 02) można zastosować zasadę pareto dla perfumiarstwa, tzn. te dwa składniki (osobno lub razem) znajdują się w 80% znanych perfum. Często kelnerzy, czy osoby które nie mogą pachnieć mocno z jakichś względów właśnie oblewają
  • Odpowiedz
@prodigium: raz wachalem w Notino i niestety nic nie poczułem ¯\_(ツ)_/¯. Gdyby to był blind buy bym miał zdziwko. Ale z drugiej strony wachalem wtedy inne zapachy. Muszę kiedyś kupić odlewke i w spokoju zrobić wieczorem globala w domu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Slejpnir w notino jest za dużo zapachów a 01 potrzebuje chwilę czasu i pachnie eterycznie. Dlatego zrobiłem tak jak napisałeś i opisałem swoje wrażenia żebyś nie musiał tracić pieniędzy na odlewkę ;). Pzdr
  • Odpowiedz
@prodigium: używam od lat i jest to dla mnie absolutny must have na lato w mojej kolekcji. Za żaden inny zapach nie zebrałem tylu komplementów i pozytywnych reakcji. Jak dla mnie on pachnie jakimś drewnem, świeżością i czystością. Niestety niektórzy nie czują go wcale¯_(ツ)_/¯ ja dla odmiany mam tak z ambroxanem. Najbardziej lubie go solo ale używałem go z powodzeniem w połączeniu np z Loewe7 albo Paul Smith London. Próbowałem też
  • Odpowiedz