Wpis z mikrobloga

@witam12: tylko regularna cena lepszego masła typu Kerry Gold, Landliebe, Weihenstephan to 2,3-2,5€+

Za 1,5€ kupisz masło marki Lidl albo Ja.

Ale nie ma to jak wklejać ceny z promocji i mówić, że to regularna cena XD Fakt, że zazwyczaj przy większych zakupach popularne produkty jak masło, jakieś piwo itd. są w ciągłej promocji, ale jeżeli chcesz konkretny produkt, albo akurat nie ma żadnej promki na to co ci smakuje to
@witam12: bo porównujesz cenę gównianego masła marki własnej Netto z ceną czego? Mlekovita dla mnie stoi mimo wszystko oczko wyżej niż marketowe marki własne w Niemczech. W Polsce praktycznie w tej samej cenie masz masło w Lidlu czy Biedronce, ale wykopki nie będą wtedy przyklaskiwać.

Akurat w Niemczech wiele produktów jest tańszych - np. wino, słodycze. Ale nabiał to tak średnio bym powiedział - jak chcesz kupić smaczny, a nie marki
Może i Niemcy zarabiają więcej za to ceny mają niższe.


@Pawel45030: Większa gospodarka, większy rynek, producenci i firmy. Podobnie jest z krajami na wschód od Polski np. Ukrainą, jakiś mirek tłumaczył mi na Ukrainie mniej zarabiają= muszą proporcjonalnie mniej za wszystko płacić i chociaż podałem źródła cen to mi nie uwierzył i twierdził, że 1kg pomarańczy musi według niego na Ukrainie kosztować ok 30 groszy.( ͡° ͜ʖ ͡°
@geuze eh, wytłumaczę krótko:
- tak, w Niemczech od zawsze znajdziemy tańsze produkty niż w PL, np. słodycze
- tak, można tam kupić również masło po 1 euro za 100 gram
- tak samo jak w PL można kupić craftowe eko masło od szczęśliwej krowy które może kosztować nawet więcej niż 1 euro za 100 gram
- co nie zmienia faktu, że do tej pory wyroby mleczarskie w Niemczech NIE BYŁY tańsze
Rok 2020 średnia unijna = 100

Polska 57.8

Niemcy 108.2


@lucer Mówisz o produktach i usługach w skali całego kraju. Biorąc pod uwagę ceny produktów spożywczych w sklepach to większość obecnie jest porównywalna bądź tańsza w Niemczech

tylko regularna cena lepszego masła typu Kerry Gold, Landliebe, Weihenstephan to 2,3-2,5€+


@geuze Cena Kerry Gold 250g w Lidlu w Badenii-Wirtembergii to 1,89€. Cen o jakich mówisz za masło nie widziałem nigdy, a w Badenii
no i zmieniamy. nie pamietasz pewnie jaka byla bieda w latach 90tych-wczesnych 2000cznych. teraz pracy jest od cholery. pniemy sie do góry ale zanim doscigniemy takie kraje jak Niemcy czy Francja to troche minie


@scietydrwal To dzięki członkostwie w Unii Europejskiej problem bezrobocia zniknął. Mam 35 lat, pamiętam jakim krajem trzeciego świata była polska przed wejsciem do UE. Ludzie są tego świadomi, nawet jeżeli rządzi polską niepiśmienna kacza hołota
: "Niemcy są przyzwyczajeni do niskich cen, za to Polacy wolą jak są promocje". Rozumiesz teraz czemu jesteśmy #!$%@? na każdym kroku? Bo Polacy.


@Bartholomew: No ale to po prostu jest strategia cenowa sklepu na różne rynki. Prawdopodobnie jakoś to zbadali i wyszło im że regularnie oferując promocje i rekompensując to sobie wyższą ceną standardową, osiągają lepsze wyniki finansowe i pewnie też bardziej angażują klientów do regularnych wizyt. A w Niemczech