Wpis z mikrobloga

spokojnie w Polsce kupisz masło za 3zł/100g (Lidl,


@geuze: taaaa, może i kupisz taniej, ale tylko w piątek, tylko w przypadku zakupów powyżej 69 zł i tylko 3 sztuki na paragon. Ha tfu na was, pisowskie kaczo-putinowskie dupolizy! Zabierajcie karakana, wypier*alajcie do Rosji i nie wracajcie. My tu w Polsce nie chcemy waszej wielkiej dziury w ziemi, wypełnionej gównem.
PanManieglev - > spokojnie w Polsce kupisz masło za 3zł/100g (Lidl,

@geuze: taaaa,...

źródło: comment_1641748506WFMdAE8gznTMNcZSXqDOfu.jpg

Pobierz
@sailor_73: ale ja nie przeczę, że wiele rzeczy w Niemczech jest lepszych i tańszych. Kosmetyki, chemia, słodycze, alkohol - wszystko taniej i smaczniej. Ale nie lubię takiego zaklinania rzeczywistości jak uprawia OP, gdzie porównujemy dyskontowy produkt z markowym.

Bitburger czy Krombacher w promocjach często jest po 10€ + kaucja, za 10l piwa, to wychodzi wtedy ~4,6 za litr, podobnie Krombacher czy inne niezłe pilsy. Paulanera albo Erdingera można kupić za 12-13
@klokupk: a jadłeś to kerrygold w Polsce? Miałam okazję spróbować tego na rynek niemiecki i nie wiem czemu, ale po wyjęciu z lodówki w konsystencji było jak margaryna, chociaż niby ze śmietanki. Ciekawa jestem czy w Pl jest takie samo.
@kurtyzany jadłem tylko w Polsce, w Niemczech moja mama mieszka i właśnie wczoraj rozmawialiśmy o maśle xD stąd wiem
Jest dokładnie takie jak piszesz, dużo bardziej płynne niż normalne. Mi to nie przeszkadza, a smak ma o tyle lepszy niż zwykle, że pozwalam sobie zapłacić te 11 zamiast 7 za zwykle. Do smażenia używam zwykłego, kerrygold do smarowania pieczywa
@witam12 akurat wyroby mleczarskie nie do końca były droższe niż w Polsce bo np. jogurty, desery mleczne, mleka smakowe zawsze były dużo tańsze w Niemczech. Mleko było droższe, ale za to vollmilch ma 3,5% a nie jak u nas 3,2%.

A co do masła, to akurat chyba jedyny produkt, który w Niemczech jest dużo gorszy jakościowo. Już nie raz się naciąłem, niby w nazwie Butter, a ani nie pachnie masłem ani nie